---

Euro hockey challenge 2016
Přípravná soutěž dvanácti evropských zemí před mistrovstvím světa,  Soutěž má nově čtyři soutěžní kola, přičemž týmy elitní evropské čtyřky poslední dvě kola sehrají současně jako finále soutěže Euro hockey tour. Současný herní systém byl schválen pro sezony 2015 a 2016, od následujícího roku se očekávají další velké změny.
 
 
Tabulka ročníku 2016
pořadí
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
body
1.
Finsko
8 7 0 0 0 0 1
29-11
21
2.
Bělorusko
8 4 0 1 1 1 1
26-18
16
3.
Česko
8 4 1 0 0 0 3
26-21
14
4.
Švýcarsko
8 3 2 0 0 1 2
20-20
14
5.
Rusko
8 3 1 1 0 0 3
22-13
13
6.
Švédsko
8 4 0 0 1 0 3
25-24
13
7.
Lotyšsko
8 3 0 1 0 1 3
25-23
12
8.
Slovensko
8 2 1 0 2 0 3
17-25
10
9.
Norsko
8 2 0 1 1 0 4
17-21
9
10.
Dánsko
8 2 0 0 1 1 4
21-27
8
11.
Německo
8 2 0 1 0 0 5
20-28
8
12.
Francie
8 1 0 1 0 1 5
13-30
6
 
 
 
/
/
/
/
/
 
 
/
/
 /
/
/
 
 
/
/
/
 /
/
 /
 
 
 /
/
 /
/
 /
/
 
 
 
 
 
1.týden
/
/
/
/
/
/
 
 
utkání 1/2
 Česko
7:2
Německo
 
6.4.2016
18:00 SELČ
ZS Ústí nad Labem
 
24.Dočekal, 31.Rutta, 37.Holík, 48.Koukal, 50.Radil, 55.Holík, 56.Vincour
0:0
3:1
4:1
25.Schütz, 47.Danner
 
utkání 2/2
 Česko
2:1
Německo
 
8.4.2016
18:00 SELČ
ZS Ústí nad Labem
 
31.Zaťovič, 44.Kundrátek
0:0
1:1
1:0
21.Pietta
 
 
utkání 1/2
Finsko
3:2
Slovensko
 
7.4.2016
17:30 SELČ
Pori
 
13.Sallinen, 43.Elo, 43.Virtanen
1:0
0:0
2:2
55.Graňák, 59.Lušňák
 
utkání 2/2
Finsko
6:1
Slovensko
 
8.4.2016
17:30 SELČ
Turku
 
5.Warn, 23.Erkinjuntti, 28.Virtanen, 52.Sallinen, 59.Erkinjuntti, 60.Tyrvainen
1:0
2:0
3:1
51.Lušňák
 
 
utkání 1/2
Švédsko
3:5
Švýcarsko
 
7.4.2016
19:00 SELČ
Ljungby
 
29.Forsling, 35.Hulström, 59.Sörensen
0:1
2:2
1:2
4.Baltisberger, 36.Martschini, 37.Cunti, 49.Rathgeb, 60.Suter (ENG)
 
utkání 2/2
Švédsko
5:1
Švýcarsko
 
8.4.2016
19:00 SELČ
Ängelholm
 
13.Ljungh, 29.Tedenby, 33.Westerholm, 44.Hulström,  47.Tedenby
1:0
2:1
2:0
25.Genazzi
 
 
utkání 1/2
Rusko
2:1pp
Norsko
 
8.4.2016
17:30 SELČ
Petrohrad
 
51.Pajgin, 65.Menšikov
0:1
0:0
1:0
1:0
3.Olsen
 
utkání 2/2
Rusko
4:1
Norsko
 
10.4.2016
16:00 SELČ
Petrohrad
 
24.Karťajev, 25.Šumakov, 32.Dyblenko, 47.Lukojanov
0:1
3:0
1:0
3.Olsen
 
 
utkání 1/2
Dánsko
4:6
Lotyšsko
 
7.4.2016
19:30 SELČ
Alborg
 
8.Kristensen, 14.From, 29.Aagaard, 30.Madsen
2:3
2:1
0:2
1.Meija, 13.Abolš, 15.Skvorcovs, 25.Meija, 41.Abolš, 59.Pavlovs
 
utkání 2/2
Dánsko
3:4
Lotyšsko
 
9.4.2016
15:00 SELČ
Odense
 
11.Karvinen, 24.Storm, 31.Bjorkstrand
1:1
2:1
0:2
13.Dzerinš, 22.Abolš, 48.Dzerinš, 56.Cibulskis
 
 
utkání 1/2
Bělorusko
2:1 sn
Francie
 
8.4.2016
18:00 SELČ
Grodno
 
42.Kovyršin, RSN Andrej Kosticyn
0:0
0:1
1:0
0:0
(2:1)
25.Bertrand
 
utkání 2/2
Bělorusko
8:1
Francie
 
9.4.2016
15:30 SELČ
Grodno
 
6.Značerenko, 29.Gavrus, 37.Stepanov, 42.Stepanov, 45.Stepanov, 46.Linglet, 47.Ambrožejčik, 55.Drozd
1:1
2:0
5:0
14.Ritz
 
 
 
 
2.týden
/
/
 /
/
/
 
 
utkání 1/2
 Švýcarsko
3:2
Česko
 
13.4.2016
19:45 SELČ
Visp
 
6.Martschini, 31.Hollenstein, 39. M.Wieser
1:1
2:0
0:1
7.Kašpar, 47.Kousal
 
utkání 2/2
 Švýcarsko
1:2pp
Česko
 
15.4.2016
20:15 SELČ
Biel / Bienne
 
59.du Bois
0:1
0:0
1:0
0:1
6.Holík, 65.Vincour
 
 
utkání 1/2
  Slovensko
0:6
Rusko
 
14.4.2016
17:00 SELČ
Košice
 
-
0:0
0:3
0:3
28.Šalunov, 30.Vojnov, 37.Averin, 46.Averin, 53.Šumakov, 59.Karpov
 
utkání 2/2
Slovensko
1:2sn
Rusko
 
16.4.2016
15:30 SELČ
Poprad
 
41.Sersen
0:1
0:0
1:0
0:0
(0:1)
9.Galužin, RSN Gusev
 
 
utkání 1/2
 Norsko
0:3
Finsko
 
15.4.2016
19:00 SELČ
Sarpsborg
 
-
0:1
0:1
0:1
14.Malinen, 28.Hietanen, 45.Sallinen
 
utkání 2/2
 Norsko
1:5
Finsko
 
17.4.2016
14:00 SELČ
Sarpsborg
 
30.K.A.Olimb
0:3
1:1
0:1
18.Ahonen, 19.Salmela, 20.Saarela, 27.Sallinen, 52.Koskiranta
 
 
utkání 1/2
Německo
1:3
Švédsko
 
16.4.2016
15:30 SELČ
Rosenheim
 
60.Hager
0:0
0:2
1:1
25.Westerholm, 26.Eriksson, 46.Eriksson
 
utkání 2/2
Německo
3:2sn
Švédsko
 
17.4.2016
16:45 SELČ
Landshut
 
42.Flaake, 55.Kink, RSN M.Goc
0:2
0:0
2:0
0:0
(1:0)
4.Sandberg, 10.Sandberg
 
 
utkání 1/2
 Lotyšsko
1:3
Bělorusko
 
14.4.2016
18:30 SELČ
Riga
 
42.Dzerinš
0:1
0:2
1:0
14.Gavruš, 31.S.Kosticyn, 37.Chenkel
 
utkání 2/2
 Lotyšsko
3:2sn
Bělorusko
 
15.4.2016
18:30 SELČ
Riga
 
9.E.Kulda, 46.Saulietis, RSN Saulietis
1:1
0:1
1:0
0:0
(2:0)
12.Filičkin, 25.Gavruš
 
 
utkání 1/2
 Francie
2:5
Dánsko
 
15.4.2016
20:00 SELČ
Amiens
 
5.S.Treille, 50.Bertrand
1:0
0:2
1:3
23.Bau Hansen, 37.Kristensen, 55.Spelling 56.Lassen, 60.Aagaard
 
utkání 2/2
Francie
1:2
Dánsko
 
17.4.2016
15:00 SELČ
Paříž
 
48.Lamperier
0:2
0:0
1:0
2.From, 20.Spelling
 
 
 
 
3.týden
/
/
/
 /
/
/
 

 utkání se hraje v rámci EHT
Finsko
Česko
 
 utkání se hraje v rámci EHT
 Švédsko
Rusko
 
utkání 1/2
 Francie
1:4
Slovensko
 
22.4.2016
20:00 SELČ
Megève
 
39.T.da Costa
0:0
1:2
0:2
25.Hrnka, 32.Dravecký, 45.Lušňák, 58.?
 
utkání 2/2
 Francie
3:2sn
Slovensko
 
24.4.2016
cca 15:00 SELČ
Grénoble
 
36.S.Treille, 49.Desrosiers,
RSN Bertrand
0:1
1:0
1:1
0:0
(2:1)
11.Cehlárik, 58.Daňo
 
 
utkání 1/2
Lotyšsko
3:4
Německo
 
22.4.2016
18:30 SELČ
Riga
 
29.Škvorcovs, 55.Abolš, 60.Dzerinš
0:2
1:2
2:0
18.Noebels, 19.Gogulla, 35.Macek, 36.Danner
 
utkání 2/2
Lotyšsko
4:1
Německo
 
23.4.2016
18:30 SELČ
Riga
 
32.M.Redlihs, 37.Dzerinš, 41.Indrašis, 47.Indrašis
0:1
2:0
2:0
13.Reimer
 
 
utkání 1/2
 Bělorusko
1:2 pp
Švýcarsko
 
22.4.2016
19:00 SELČ
Molodečno
 
21.Djukov
0:0
1:0
0:1
0:1
47.Hollenstein, 65.Hofmann  
utkání 2/2
 Bělorusko
3:2
Švýcarsko
 
23.4.2016
17:00 SELČ
Minsk
 
27.Pavlovič, 32.Filičkin, 33.Pavlovič
0:1
3:0
0:1
2.Hofmann, 58.Hofmann
 
 
utkání 1/2
 Dánsko
0:3
Norsko
 
21.4.2016
19:30
Rodovre
 
-
0:0
0:1
0:2
24.Kasastul, 52.Olden, 56.Bryhnisveen
 
utkání 2/2
Dánsko
3:4 sn
Norsko
 
23.4.2016
14:30
Vojens
 
10.Storm, 23.Lassen, 35.Ehlers
1:2
2:1
0:0
0:0
(1:2)
10.Stene, 13.Rindal, 34.Lesund, RSN Olden
 
 
 
4.týden
 /
/
 /
/
 /
/
 

 utkání se hraje v rámci EHT
Česko
Švédsko
 
 utkání se hraje v rámci EHT
Rusko
Finsko
 
utkání 1/2
Slovensko
4:3pp
Dánsko
 
28.4.2016
18:00 SELČ
Skalica
 
2.Dravecký, 27.Bakoš, 29.Réway, 61.Meszároš
1:0
2:0
0:3
1:0
51.N.Jensen, 54.N.Jensen, 54.Poulsen
 
utkání 2/2
Slovensko
3:1
Dánsko
 
30.4.2016
17:00 SELČ
Bratislava
 
2.L.Hudáček, 2.Dravecký, 7.Meszároš
3:0
0:1
0:0
31.Green
 
 
utkání 1/2
 Norsko
5:1
Francie
 
29.4.2016
ČAS BUDE UPŘESNĚN
Lorenskog
 
12.Martinsen, 35.K.A.Olimb, 36.T.V.Olsen, 46.T.V.Olsen, 56.Martinsen
1:0
2:0
2:1
42.S.Treille
 
utkání 2/2
 Norsko
2:3
Francie
 
30.4.2016
18:00 SELČ
Lorenskog
 
5.Olsen, 9.Holos
2:1
0:2
0:0
6.Lamperier, 38.Fleury, 39.Fleury
 
 
utkání 1/2
Německo
5:3
Bělorusko
 
29.4.2016
20:00 SELČ
Oberhausen
 
1.Reimer, 17.Flaake, 29.Rieder, 35.Rieder, 60.?
2:0
2:3
1:0
29.S.Kosticyn, 31.Linglet, 34.Usenko
 
utkání 2/2
 Německo
3:4
Bělorusko
 
30.4.2016
19:30 SELČ
Oberhausen
 
6.Macek, 46.Schuetz, 57.Flaake
1:2
0:1
2:1
7.Kaljužnyj, 14.Stepanov, 31.Stepanov, 54.Pavlovič (TS)
 
 
utkání 1/2
Švýcarsko
2:1pp
Lotyšsko
 
29.4.2016
19:45 SELČ
Ženeva (Genève)
 
9.Hollenstein, 63.Blum
1:0
0:1
0:0
1:0
32.Siksna
 
utkání 2/2
Švýcarsko
4:3
Lotyšsko
 
30.4.2016
17:45 SELČ
Neuchâtel
 
40.Walker, 42.Martschini, 47.Hofmann, 38.Bieber
0:0
1:2
3:1
22.Dzerinš, 39.Cibulskis, 42.Abolš  
 
TOPlist