---

Euro hockey challenge 2011

 

Euro hockey challenge je nově vzniklá organizovaná mezinárodní soutěž mezi 12 nejlepšími evropskými celky. Nahrazuje (resp. zdokonaluje) dřívější systém přípravných zápasů před Mistrovstvím světa. Soutěž byla zatím ustanovena jako jeden "dvojročník" - pilotní projekt se bude hrát v roce 2011 a 2012 , a bude-li ohlas pozitivní, vedení jednotlivých hokejových zemí jsou ochotny v soutěži pokračovat.

 

Rozdělení do dvou skupin bylo ustanoveno na základě žebříčku IIHF pro 12 nejsilnějších evropských týmů tak, aby obě skupiny byly podobně silné. Podstatou je odehrání zápasů jednotlivých týmů s tím, že spolu  vzájemně nebudou hrát čtyři nejsilnější celky, které se pravidelně potkávají v rámci Euro hockey tour (tj. Česká republika, Rusko, Finsko a Švédsko).  

 

Každý tým sehraje v roce tři dvouutkání - Česká republika v roce 2011 bude hrát v Norsku a Bělorusku, doma přivítá Švýcary. V roce 2012 bude hrát v Lotyšsku a doma proti Německu a Slovensku. V každém roce bude v závěru vytvořena výsledná tabulka.

 
Konečná tabulka ročníku 2011
poslední údaj v tabulce určuje posun v rámci evropského žebříčku IIHF 2010 (tj. platného v době turnaje)
1.
Finsko
6
5
0
0
1
24-10
15
+2
2.
Švédsko
6
5
0
0
1
21-13
15
0
3.
Česko
6
4
0
1
1
12-10
13
+1
4.
Švýcarsko
6
3
1
1
1
18-12
12
+1
5.
Bělorusko
6
2
1
2
1
23-17
10
+3
6.
Německo
6
3
0
0
3
18-12
9
+1
7.
Slovensko
6
3
0
0
3
19-15
9
-1
8.
Rusko
6
1
2
1
2
23-22
8
-7
9.
Dánsko
6
1
2
0
3
14-21
7
+2
10.
Norsko
6
1
0
1
4
13-19
4
-1
11.
Lotyšsko
6
0
1
1
4
15-28
3
-1
12.
Rakousko
6
0
1
1
4
12-27
3
0

 

 
 
 
EURO HOCKEY CHALLENGE 2011
1.týden
30.3.2011-3.4.2011
 
 
30.3.2011
19:30 SELČ
Umeå (SWE)
Švédsko-Lotyšsko
4:1
2:0
1:1
1:0
Branky:
6.Petrasek, 18.Lander, 23.Zacriksson, 56.Thörnberg -
22.Saulietis
31.3.2011
19:45 SELČ
Rosenheim (GER)
Německo-Rakousko
7:0
1:0
2:0
4:0
Branky:
7., 21., 41. Grygiel, 32.Wörle, 52.Oppenheimer, 53.Schymainski, 57.Lavallee
1.4.2011
17:00 SELČ
Smolensk(RUS)
Rusko-Bělorusko
3:2 sn
1:2
1:0
0:0
/0:0
Branky:
9.Kuzněcov, 36.Rybin, rozhodující nájezd /4.série/ Rybin
14.Ugarov, 17.Osipov
1.4.2011
17:30 SELČ
Lahti (FIN)
Finsko-Slovensko
3:1
2:0
0:0
1:1
Branky:
2.Puustinen, 17.Marjamäki, 49.Immonen
59.Ružička
1.4.2011
19:00 SELČ
Gjøvik (NOR)
Norsko-Česko
1:2
0:0
0:0
1:2
Branky:
45.Fröshaugh
46.I.Rachůnek, 50.Štich
1.4.2011
19:30 SELČ
Skellefteå (SWE)
Švédsko-Lotyšsko
7:4
0:1
4:2
3:1
Branky:
28.,30 a 39..Petterström, 32.Petrasek, 48.Thrönberg, 54.Kronwall,57.Silfverberg
20.Bukarts, 21.Saulietis, 28.Meija, 58.Stals
1.4.2011
20:00 SELČ
Bellinzona (SUI)
Švýcarsko-Dánsko
4:1
1:0
2:0
1:1
Branky:
3.Rubin, 25.Bykov, 26.Jeannin, 45.Bezina-
46.Hardt
1.4.2011
20:00 SELČ
Landshut (GER)
Německo-Rakousko
4:2
2:1
2:1
0:0
Branky:
3. a 31.Fischaber, 18.Wolf, 33.Barta-
18.Ganahl, 25.Werenka
2.4.2011
15:00 SELČ
Gjøvik (NOR)
Norsko-Česko
1:2
0:0
0:1
1:1
Branky:
23.Kvapil, 56.Štich
46.Ostli
2.4.2011
16:00 SELČ
Kuovala (FIN)
Finsko-Slovensko
3:2
0:0
3:2
0:0
Branky:
36.Puistola, 40.Puustinen, 40.Komarov
27.Sersen, 33.Radivojevič
2.4.2011
15:00 SELČ
Smolensk (RUS)
Rusko-Bělorusko
4:6
1:1
2:4
1:1
Branky:
14.Glnikin, 33. a 36.Buravčikov, 56.Kuzněcov
6.Michaljev, 24.Korobov, 26.Meleško, 26.Jefimenko, 34.Fliškim, 60.Kulakov
3.4.2011
13:00 SELČ
Ambrì (SUI)
Švýcarsko-Dánsko
2:3 sn.
1:1
1:1
0:0
/0:0
Branky:
13.Lötscher, 39.Bezina-
10.Hardt, 22.Lassen, rozhodující nájezd: Green
 
 
 
 
 
EURO HOCKEY CHALLENGE 2011
2.týden
6.4.2011-10.4.2011
 
 
6.4.2011
19:30 SELČ
Halmstad (SWE)
Švédsko-Německo
2:1
1:0
1:0
0:1
Branky:
16.Lasu, 33.Petterström
53.Kettemer
7.4.2011
18:30 SELČ
Riga (LAT)
Lotyšsko-Finsko
0:5
0:1
0:2
0:2
Branky:
8.Komarov, 25., 28. a 41.Puustinen, 56.Hietanen
-
7.4.2011
19:30 SELČ
Rødovre (DEN)
Dánsko-Norsko
1:4
0:0
1:0
0:3
Branky:
39.Hansen
43.Olsen, 52.Bonsaksen, 57.Hansen, 60.Follestad
8.4.2011
17:00 SELČ
Trenčín (SVK)
Slovensko-Rakousko
4:0
3:0
1:0
0:0
Branky:
6. a 20. Ružička, 7.Záborský, 33.Bartovič
-
8.4.2011
18:00 SELČ
Minsk (BLR)
Bělorusko-Česko
3:2 sn
0:0
1:0
1:2
/0:0
Branky:
27.Jefimenko, 49.Děmagin, rozhodující nájezd Štěpanov
54.Průcha, 60.Červenka
8.4.2011
18:30 SELČ
Riga (LAT)
Lotyšsko-Finsko
3:5
1:1
2:2
0:2
Branky:
12.Jekimovs, 22.Meija, 40.Berzinš
7.Norlund, 21. a 51.Pesonen,
28. a 52. Pyörälä, 
8.4.2011
19:30 SELČ
Gothenburg (SWE)
Švédsko-Německo
2:0
1:0
1:0
0:0
Branky:
17.Thörnberg, 23.Silfverberg
-
8.4.2011
20:10 SELČ
Fribourg (SUI)
Švýcarsko-Rusko
4:2
1:0
1:1
2:1
Branky:
18.Plüss, 40.Gardner, 41.Monnet, 53.Traschler
32.Rybin, 45.Tarasenko
9.4.2011
15:00 SELČ
Bobruisk (BLR)
Bělorusko-Česko
2:3
1:1
0:0
1:2
Branky:
6.Stašenko, 44.Kitarov
15.Škoula, 45.Průcha, 59.Červenka
9.4.2011
17:00 SELČ
Trenčín (SVK)
Slovensko-Rakousko
5:3
0:0
2:3
3:0
Branky:
35.Marcel Hossa, 37., 43. a 56. Ružička, 60.Cibák
25.Raffl, 35.Lukas,  38.Setzinger
9.4.2011
15:00 SELČ
Gladsaxe (DEN)
Dánsko-Norsko
4:2
3:1
0:1
1:0
Branky:
3.Hersby, 5.Hardt, 19.Green, 48.Starkov-
6.Hansen, 38.Hesbråthen
10.4.2011
14:00 SELČ
Rapperswil (SUI)
Švýcarsko-Rusko
5:4 pp
1:1
1:1
2:2
/1:0
Branky:
8.Plüss, 28.Monnet, 54.Lötscher, 57.Gardner, 65.Gardner
13.Rylov, 23.Pynarin,44Paršin, 46.Šipačev
 
 
 
 
 
 
EURO HOCKEY CHALLENGE 2011
3.týden
13.4.2011-17.4.2011
 
 
13.4.2011
17:00 SELČ
Košice (SVK)
Slovensko-Švédsko
2:5
2:2
0:0
0:3
Branky:
16.Sersen, 18.Surový-
3.Silfverberg, 5.Fernholm,
45. a 60. Zacriksson, 56.Persson
13.4.2011
20:15 SELČ
Innsbruck (AUT)
Rakousko-Lotyšsko
5:4 sn.
0:0
3:2
1:2
/0:0
Branky:
35.Harand, 35.Oberkofler, 36.Peitner, 51.Kaspitz, rozh.n. Unterluggauer
21.Redlish, 25.Pujacs, 44.Bukarts, 58.Saulietis
14.4.2011
19:30 SELČ
Bremerhaven (GER)
Německo-Finsko
2:4
0:1
0:1
2:2
Branky:
14.Immonen, 33.Pesonen,
42.a45.Pulkkinen
59.Kink, 60.Mauer
14.4.2011
18:00 SELČ
Innsbruck (AUT)
Rakousko-Lotyšsko
2:3 sn
0:1
2:1
0:0
/0:0
Branky:
21.Werenka, 27.Setzinger
19.Širokovs, 32.Bukarts, rozhodující nájezd Dzerinš
15.4.2011
17:00 SELČ
Košice (SVK)
Slovensko-Švédsko
5:1
2:0
3:1
0:0
Branky:
4.Stümpel, 11.Baranka, 23.Pánik, 25.Dravecký, 32.Mikuš
32.Fasth
15.4.2011
17:30 SELČ
Litvínov (CZE)
Česko-Švýcarsko
1:0
0:0
0:0
1:0
Branky:
53.Novotný
-
15.4.2011
18:00 SELČ
Minsk (BLR)
Bělorusko-Dánsko
3:4 sn
1:0
0:1
2:2
/0:0
Branky:
11.Osipov, 52.Korobov, 54.Andrei
37.Hjulmand, 44.Starkov, 57.Hardt, rozhodující nájezd Madsen
15.4.2011
20:00 SELČ
Nordhorn (GER)
Německo-Finsko
4:2
3:0
1:1
0:1
Branky:
7.Gawlik, 10.Gogulla, 11.Ullman, 21.Holzer
23.Mäenpää, 41.Immonen
16.4.2011
16:00 SELČ
Soligorsk (BLR)
Bělorusko-Dánsko
7:1
5:0
2:0
0:1
Branky:
1.a 8.Kitarov, 4. a 10. Děmkov, 17.Khoromando, 34.Antonov, 40.Drozd -
46.Lassen
16.4.2011
17:00 míst.č.
Petrohrad (RUS)
Rusko-Norsko
4:3 sn
2:1
0:1
1:0
/0:0
Branky:
12.Aťjušov, 15.Těrešenko, 45.Tarasenko, rozhodující nájezd Gorovikov
5.Ylven Laumann, 29.Åsk, 60.Hansen
16.4.2011
17:30 SELČ
Litvínov (CZE)
Česko-Švýcarsko
2:3
1:0
1:1
0:2
Branky:
12.Jánský, 33.Vrána-
25. a 45.Sprunger, 60.Vauclair
17.4.2011
13:00 SELČ
Petrohrad (RUS)
Rusko-Norsko
6:2
3:2
2:0
1:0
Branky:
5.Morozov, 12.Afinogenov, 19.Trasenko, 29.Paršin, 39.Kornějev, 56.Paranin-
7.Spets, 10.Fredriksen
 
 
www.mshokej.wbs.cz   311
kopírování a sdílení obsahu je povoleno výhradně s uvedením zdroje!
TOPlist