---

Euro hockey challenge 2017
Přípravná soutěž dvanácti evropských zemí před mistrovstvím světa se pro roky  2017 a 2018 vrací ke svému původnímu formátu s úpravami.

V roce 2017 se bude soutěž hrát ve čtyřech herních týdnech a každý tým odehraje v rámci Euro hockey challenge celkem 8 utkání. Většina duelů se hraje na dva zápasy, v posledním týdnu turnaje sehrají týmy A1-A4 turnaj České hokejové hry v rámci Euro hockey tour (po jednom utkání se třemi soupeři). Pro potřeby tabulky turnaje se v rámci prvního týdne započítává do soutěže výsledek utkání Rusko-Česko a Švédsko-Finsko z turnaje Švédské hokejové hry (EHT) odehraného v únoru a v tomto týdnu čtyři nejlépe postavené evropské země přípravné zápasy nehrají.
 
Program v roce 2018 bude upraven vzhledem k olympijskému turnaji, turnaje České hokejové hry a Švédské hokejové hry by se předběžně měly konat ve třetím a čtvrtém týdnu přípravy na MS, přičemž z Českých her se do tabulky EHCH započítají všechny zápasy a ze Švédských her jen duely Rusko-Česko a Švédsko-Finsko.

 
 
 
Euro hockey challenge 2017
pořadí
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
body
1.
Švýcarsko
8
6
0
0
0
1
1
21-13
19
2.
Finsko
8
5
0
0
0
1
2
19-13
16
3.
Česko
8
4
0
1
1
0
2
34-27
15
4.
Slovensko
8
5
0
0
0
0
3
14-12
15
5.
 
 
Švédsko
8
3
1
0
1
0
3
28-24
12
6.
Německo
8
3
0
0
1
1
3
22-28
11
7.
Rusko
8
2
0
1
0
2
3
18-15
10
8.
Lotyšsko
8
2
1
1
0
0
4
18-23
10
=.
Francie
8
2
0
2
0
0
4
18-23
10
10.
Bělorusko
8
3
0
0
0
0
5
14-17
9
11.
Norsko
8
3
0
0
0
0
5
18-22
9
12.
Dánsko
8
2
1
0
0
0
5
11-18
8
 
 
 
/*
/*
 /
/
 /
 /
*) prvního týdne se neúčastní reprezentační výběry Česka, Finska, Ruska a Švédska
pro potřeby tabulky se do ní počítají duely RUS-CZE a FIN-SWE z únorových Švédských hokejových her
 
/
/
 /
  /
 /
 
 
 /
/
/
 /
/
/
 
 
 
 
  /
/
  /
/
 
 
 
 
 
 
AVIZOVANÁ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ, KTERÁ NEJSOU ZAHRNUTA DO PROGRAMU EHCH:
 
MAĎARSKO-ŠVÉDSKO - přípravné utkání 3.4.2017 Budapešť
MAĎARSKO-FINSKO - přípravné utkání 7.4.2017 Budapešť
MAĎARSKO-ČESKO "U25" - přípravné utkání 8.4.2017 Budapešť
MAĎARSKO-ČESKO "U25" - přípravné utkání 9.4.2017 Budapešť
RAKOUSKO-ŠVÉDSKO - přípravné utkání 5.4.2017 Linz
RAKOUSKO-ŠVÉDSKO - přípravné utkání 6.4.2017 Vídeň
FINSKO-USA přípravné utkání před MS (2.-4.5.)
SLOVISNKO-MAĎARSKO - 11.4.2017 (Celje)
SLOVINSKO-KAZACHSTÁN - 15.4.2017 (Jesenice)
MAĎARSKO-SLOVINSKO - 18.4.2017 (Budapešť)
ITÁLIE-SLOVINSKO - 23.4.2017 (Egna)
ŠVÝCARSKO-KANADA - 2.5.2017 (19:30 Ženeva)
 
 
 
Euro hockey challenge 2017
1.týden
 
Česko, Rusko, Švédsko a Finsko se prvního týdne soutěže neúčastní. Pro potřeby celkové tabulky se do turnaje započítávají výsledky utkání RUS-CZE a SWE-FIN z únorového EHT turnaje Švédské hokejové hry.
Tyto týmy budou pokračovat s hendikepem jednoho utkání, který doženou při EHT Českých hrách ve čtvrtém týdnu.
 
utkání se odehrálo v únoru
v rámci Euro hockey tour
Rusko
4-2
Česko
 
utkání se odehrálo v únoru
v rámci Euro hockey tour
Švédsko
2-3
Finsko
 
utkání 1/2
Francie
3:4
Švýcarsko
 
8.4.2017
18:00 SELČ
Amiens
 
15:52 P1 Meunier (S.da Costa)
25:25 P1 Claireaux
(Hecquefeuille, Valier)
27:05 Claireaux (Fleury, S.da Costa)
1:1
2:3
0:0
00:36 Suter (Praplan)
20:19 Praplan (Romy)
30:41 Loeffel
37:58 Almond (Herzog, Parplan)
 
utkání 2/2
Francie
3:2pp
Švýcarsko
 
9.4.2017
15:00 SELČ
Cergy
 
26:39 Trabichet (T.da Costa)
32:37 Fleury (Valier, S.da Costa)
60:27 S.da Costa (Fleury)
0:1
2:0
0:1
1:0
16:44 P1 Riat (Almond, Herzog)
40:10 Baltisberger (Geering)
 
 
 
utkání 1/2
 Dánsko
0:2
Slovensko
 
6.4.2017
20:30 SELČ
Odense
 
-
0:0
0:1
0:1
33:39 L.Hudáček (Bakoš)
58:05 Lušňák (L.Hudáček)
 
utkání 2/2
 Dánsko
0:2
Slovensko
 
8.4.2017
16:00 SELČ
Aalborg
 
-
0:0
0:0
0:2
41:02 Hrnka (Gernát, Cingel)
47:11 Kudrna
 
 
 
utkání 1/2
 Norsko
5:1
Německo
 
6.4.2017
19:00 SELČ
Lillehammer
 
04:32 Stene (Lesund, Roest)
11:48 P1 Thoresen (Olsen, Trettenes)
38:16 Holos (Olsen, Thoresen)
40:33 M.Olimb
57:10 K.A.Olimb (Espeland)
2:0
1:1
2:0
25:46 Mayenschein (Nowak, Ehrhoff)
 
utkání 2/2
  Norsko
5:2
Německo
 
8.4.2017
18:00 SELČ
Lillehammer
 
20:31 Reichenberg (K.A.Olimb)
21:34 Karterud (Strom)
28:42 P1 Thoresen (Holos, K.A.Olimb)
50:36 P1 K.A.Olimb (Holos, Thoresen)
58:25 ENG Trettenes (Valkvae Olsen, Karterud)
0:0
3:2
2:0
32:41 Plachta (Wolf, Raedeke)
39:34 Wolf (Raedeke, Plachta)
 
 
 
utkání 1/2
Lotyšsko
1:0
Bělorusko
 
7.4.2017
18:30 SELČ
Daugavpils
 
56:54 Indrašis (Bukarts)
0:0
0:0
1:0
-
 
utkání 2/2
 Lotyšsko
0:3
Bělorusko
 
8.4.2017
TBA SELČ
Daugavpils
 
-
0:2
0:0
0:1
05:10 Karaban (Graborenko)
06:56 Kogalev (Stefanovič, Parfejevec)
52:57 Karnauchov
 
 
 
 
Euro hockey challenge 2017
2.týden
/
  / 
 /
 / 
/
/ 
 
  
utkání 1/2
 Česko
4:0
Norsko
 
12.4.2017
17:00 SELČ
Chomutov
 
27:18 Kašpar (Klok, Holík)
30:56 Lenc (Hyka, Kundrátek)
33:24 Kašpar (Kolář)
36:24 P1 Jeřábek (Zohorna, Radil)
0:0
4:0
0:0
-
 
utkání 2/2
Česko
6:3
Norsko
 
13.4.2017
17:00 SELČ
Chomutov
 
16:32 Kolář (Birner)
18:27 Řepík (Lenc)
38:08 Kundrátek (Holík, Sekáč)
42:09 P1 Lev (Vrána, Řepík)
48:56 Hanzl (Lev, Doudera)
51:53 Kousal (Polášek, Klok)
2:1
1:0
3:2
18:14 Karterud (Haga, Roest)
44:47 P1 Olsen (K.A.Olimb, Reichenberg)
52:02 Olden (K.A.Olimb, Reichenberg)
 
 
 
utkání 1/2
Slovensko
1:2
Švýcarsko
 
13.4.2017
17:00 SELČ
Trenčín
 
00:47 Kudrna (Cingel)
1:0
0:0
0:2
51:17 Genazzi (Schäppi)
59:12 Brünner (Corvi, Ambühl)
 
utkání 2/2
Slovensko
0:3
Švýcarsko
 
15.4.2017
17:00 SELČ
Žilina
 
-
0:0
0:1
0:2
37:13 Hollenstein (Praplan, Genazzi)
55:01 Paschoud (Ambühl)
59:02 Ambühl
 
 
 
utkání 1/2
 Finsko
3:0
Dánsko 
 
13.4.2017
17:30 SELČ
Mikkeli
 
27:57 Pihlström (Kivisto)
53:10 T.Sallinen (Junttila, Huhtala)
59:56 Pyörälä (Lajunen, Kemppäinen)
0:0
1:0
2:0
-
 
utkání 2/2
Finsko
2:3pp
Dánsko 
 
15.4.2017
14:00 SELČ
Laappenranta
 
20:49 Kemppainen (Jormakka)
43:43 Kemppainen (Vittäsmäki, Hietanen)
0:1
1:0
1:1
0:1
04:30 P1 Madsen (Jesper B Jensen, Regin)
43:35 Lassen
63:51 Green
 
 
 
utkání 1/2
Bělorusko
3:1
Německo
 
14.4.2017
17:15 SELČ
Žlobin
 
12:08 Drozd (Kogalev)
32:18 Kogalev (Kovyršin, Vorobej)
35:55 Lysovec (Stas)
1:1
2:0
0:0
-
 
utkání 2/2
Bělorusko
1:2
Německo
 
15.4.2017
15:30 SELČ
Bobrujsk
 
42:15 A.Kosticyn (S.Kosticyn)
0:0
0:2
1:0
27:25 Kink (Oppenheimer, Zerressen)
33:19 Hager (Gogulla)
 
 
 
utkání 1/2
 Švédsko
4:1
Lotyšsko
 
14.4.2017
16:30 SELČ
Södertälje
 
03:18 Brodin (Martinsson)
05:36 Lindholm (Omark, Fantenberg)
28:47 Emanuelsson (Pettersson, Everberg)
59:26 O1+ENG Fantenberg
2:0
1:1
1:0
-
 
utkání 2/2
 Švédsko
3:4sn
Lotyšsko 
 
15.4.2017
13:00 SELČ
Södertälje
 
00:32 TS Ryno
10:09 Petersson (Ryno, Omark)
54:17 Ryno (Omark, Petersson)
2:0
0:3
1:0
0:0
0:1
28:15 Indrašis (Batna, Keninš)
33:15 Škvorcovs (Kulda)
36:27 P1 Indrašis (Bukarts, Jakš)
RSN Indrašis
 
 
 
utkání 1/2
Rusko
0:1pp
Francie
 
13.4.2017
17:30 SELČ
Čeljabinsk
 
-
0:0
0:0
0:0
0:1
62:38 Fleury
 
utkání 2/2
 Rusko
6:0
Francie 
 
15.4.2017
12:00 SELČ
Čeljabinsk
 
06:05 Mironov (Tělegin)
07:38 Kiselevič (Šalunov)
13:10 Šalunov (Sannikov, Šumakov)
24:05 Nišučkin (Naumenkov)
54:18 Šumakov (Naumenkov)
54:59 Korškov (Tkačjov)
3:0
1:0
2:0
-
 
 
 
 
 
Euro hockey challenge 2017
3.týden
  / 
  / 
  /
/ 
 /
  / 
 
  
utkání 1/2
Německo
7:4
Česko 
 
22.4.2017
TBA SELČ
Norimberk
 
10:57 P1 Raedeke (Ehrhoff, Reimer)
32:53 Reul (Wolf, Oppenheimer)
34:21 Gogulla (Müller, Hager)
35:31 Ebner (Ehliz, Hager)
39:05 TS Ehliz
53:38 Ehliz (Zerressen, Hager)
57:27 Ehliz (Reimer, Raedeke)
1:0
4:3
2:1
-
 
utkání 2/2
Německo
3:4sn
Česko 
 
23.4.2017
TBA SELČ
Mannheim
 
-
-:-
-:-
-:-
-
 
 
 
utkání 1/2
Slovensko
0:3
Finsko
 
19.4.2017
18:00 SELČ
Košice
 
-
0:2
0:1
0:0
11:36 P1 Lajunen (Pihlström)
14:55 Pihlström (Männinen, Anttila)
27:03 P1 Palola (Honka, Aaltonen)
 
utkání 2/2
Slovensko
3:2
Finsko
 
21.4.2017
18:00 SELČ
Bratislava
 
15:15 P1 L.Hudáček (Mikuš)
25:01 Cingel
53:40 Skokan (Dravecký)
1:0
1:1
1:1
39:37 P1 Palola (Kemppäinen, Aaltonen)
44:41 Kemppainen (Junttila, Jormakka)
 
 
 
utkání 1/2
 Švýcarsko
2:1
Rusko
 
21.4.2017
20:15 SELČ
Fribourg
 
33:50 P1 Praplan (Hollenstein)
54:12 P1 Praplan (Romy, Hollenstein)
0:1
1:0
1:0
05:26 P1 Burdasov (Ljubuškin, Arzamascev)
 
utkání 2/2
 Švýcarsko
2:0
Rusko
 
22.4.2017
17:45 SELČ
Biel/Bienne
 
09:02 Suter (Ambühl, Malgin)
59:41 ENG Hollenstein (Haas)
1:0
0:0
1:0
-
 
 
 
utkání 1/2
Dánsko
0:3
Norsko
 
20.4.2017
19:30 SELČ
Vojens
 
-
0:2
0:0
0:1
01:57 Karterud (Olsen)
17:27 Holos (K.A.Olimb, Strom)
51:06 P1 Johannesen (Norstebo, K.A.Olimb)
 
utkání 2/2
 Dánsko
3:0
Norsko
 
22.4.2017
14:00 SELČ
Rungsted
 
05:29 Jakobsen (Hardt, Kristensen)
49:56 Madsen (Green, Jakobsen)
58:50 Poulsen
1:0
0:0
2:0
-
 
 
 
utkání 1/2
  Bělorusko
1:4
Švédsko
 
21.4.2017
19:00 SELČ
Grodno
 
49:04 Demkov (Kulakov, Drozd)
0:0
0:0
1:4
43:28 Rynö (Omark)
52:10 Olofsson (Hölm, Rosén)
52:21 Aho (Emanuelsson, Rynö)
55:05 P1 Gynge (Zacriksson, Tommernes)
 
utkání 2/2
Bělorusko
1:5
Švédsko
 
22.4.2017
17:00 SELČ
Grodno
 
23:35 P1 Kogalev (Linglet, Lysovec)
0:2
1:1
0:2
03:57 P1 Petersson (Omark, Tommernes)
14:03 Everberg (Petersson)
36:57 P1 Bergström (Olofsson, Zakrisson)
44:02 Omark (Lindholm)
52:58 O1 Kempe (Svedberg)
 
 
 
utkání 1/2
Lotyšsko
2:1
Francie
 
21.4.2017
18:30 SELČ
Riga
 
43:24 P1 Indrašis (Bukarts, Darzinš)
51:57 Daugavinš (Darzinš, J.Jakš)
0:1
0:0
2:0
02:33 Ritz (Dame-Malka, Claireaux)
 
utkání 2/2
Lotyšsko
4:6
Francie 
 
22.4.2017
TBA SELČ
Riga
 
35:01 P1 Keninš (Bukarts, Darzinš)
35:50 Bukarts (Džerinš, Darzinš)
47:18 Bukarts (Indrašis)
48:32 Džerinš (Darzinš, Freibergs)
0:1
2:4
2:1
07:19 Besch (Y.Treille, Claireaux)
24:12 Meunier (Y.Treille)
26:15 Rech (T.da Costa)
27:26 Ritz (Besch)
32:13 P1 T.da Costa (Besch, Manavian)
41:41 Texier
 
 
 
 
Euro hockey challenge 2017
4.týden
 
 
 / 
/
/
/
 
Česko, Rusko, Švédsko a Finsko se ve čtvrtém týdnu účastní turnaje Euro hockey tour - České hokejové hry.
Výsledky všech šesti utkání turnaje se počítají do tabulky Euro hockey challenge.
 
utkání odehraná v rámci
Carlson hockey games
turnaje Euro hockey tour
Švédsko
Finsko
Česko
Rusko
Švédsko
Česko
4:3pp
2:3
8:4
0:1
2:3
3:4sn
Rusko
Česko
Švédsko
Finsko
Finsko
Rusko
 
 
 
utkání 1/2
Norsko
2:3
Slovensko
 
28.4.2017
19:00 SELČ
Hamar
 
36:33 Thoresen (Reichenberg, Lesund)
P1 48:50 K.A.Olimb (Thoresen)
0:2
1:0
1:1
O1 12:33 Bližňák (Skalický)
P1 19:34 Miklík (Čerešňák)
55:44 Bakoš (Kudrna)
 
utkání 2/2
Norsko
0:3
Slovensko
 
29.4.2017
18:00 SELČ
Hamar
 
-
0:0
0:1
0:2
36:15 Matoušek (Kozák, Žigo)
43:10 Žigo
44:58 Miklík (Haščák)
 
 
 
utkání 1/2
 Německo
3:4 pp
Lotyšsko
 
30.4.2017
20:15 SELČ
Bietigheim
 
38:53 Kink (Fauser, Müller)
52:03 Gogulla (Plachta, Tiffels)
59:43 ENG Hordler (Gogulla)
0:1
1:1
2:1
0:1
13:13 Daugavinš (Bukarts)
25:23 Balinskis (Sotnieks, Ševčenko)
58:47 Skvorcovs (Galvinš)
63:46 P1 Bukarts (Kulda, Džerinš)
 
utkání 2/2
 Německo
3:2
Lotyšsko
 
1.5.2017
18:00 SELČ
Ravensburg
 
P1 27:41 Tiffels (Krueger)
48:13 Tiffels (Reul)
55:08 Seidenberg (Ehliz, Tiffels)
0:0
1:0
2:2
51:43 Razgals (Bukarts, Balinskis)
P1 58:50 Darzinš (Džerinš, Sprukts)
 
 
 
utkání 1/2
  Švýcarsko
4:5
Dánsko
 
26.4.2017
19:45 SELČ
La Chaux-de-Fonds
 
EQ 07:24 Herzog (Brünner, Diaz)
P1 15:12 Brünner (Ambühl, Almond)
P1 16:36 Ambühl (Brünner, Almond)
P1 38:36 Hollenstein (Loeffel)
3:1
1:2
0:2
P1 08:18 Russell (Hardt, Ehlers)
EQ 27:46 Poulsen (Meyer, Jesper B Jensen)
EQ 36:19 Kristensen (Ehlers, Regin)
EQ 47:41 M.Lauridsen (Ehlers)
EQ 58:19 Regin (Jesper B Jensen, Ehlers)
 
utkání 2/2