---

 
Euro hockey challenge 2013
36 zápasů mezi 12 evropskými zeměmi, systematická příprava na mistrovství světa
 
 
 
Tabulka ročníku 2013
 
poř.
tým
Z
V
VP
VSN
PSN
PP
P
skóre
body
1.
Švédsko
6
5
0
0
0
0
1
29-8
15
2.
Finsko
6
4
0
0
1
0
1
22-11
13
3.
Norsko
6
4
0
0
0
0
2
18-15
12
4.
Česko
6
4
0
0
0
0
2
13-11
12
5.
Švýcarsko
6
3
0
1
0
0
2
19-14
11
6.
Bělorusko
6
3
0
1
0
0
2
16-15
11
7.
Slovensko
6
3
0
0
0
0
3
14-17
9
8.
Rusko
6
2
0
0
0
1
3
13-12
7
9.
Dánsko
6
1
1
1
0
0
3
12-19
7
10.
Německo
6
1
0
0
1
0
4
12-24
4
11.
Francie
6
1
0
0
1
0
4
13-26
4
12.
Lotyšsko
6
1
0
0
0
0
5
8-17
3
 

 
1.týden
 
 
pátek 5.4.2013,  20:15 SELČ    Fribourg, SUI
 
sobota 6.4.2013,  17:50 SELČ    Winterthur, SUI
 
 
Švýcarsko
2:1
Rusko
 
Švýcarsko
4:3
Rusko
 
 
 
03:47 Bieber
51:51 Walker
1:0
0:1
1:0
27:59 Šipačev
 
09:48 Bodenmann
43:00 Simek
50:24 Bieber
53:30 Stancescu
1:1
0:0
3:2
12:17 Kišlevič
46:33 Plotnikov
57:49 Pivčakin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
středa 3.4.2013, 19:00 SELČ    Gentofte, DEN
 
čtvrtek 4.4.2013,  20:00 SELČ    Odense, DEN
 
 
Dánsko
1:3
Finsko
 
Dánsko
0:7
Finsko
 
 
 
22:34 M.Green
0:0
1:2
0:1
31:08 Hagman
35:55 Antilla
59:59 Hietanen
 
-
0:2
0:2
0:3
11:47 Haataja
15:46 Pihlström
25:08 Hagman
32:32 Hietanen
42:40 Haataja
45:36 Jormakka
53:21 Pihlström
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
středa 3.4.2013, 17:30 SELČ    Jindřichův Hradec , CZE
 
čtvrtek 4.4.2013,  18:15 SELČ    Jindřichův Hradec, CZE
 
 
Česko
4:3
Lotyšsko
 
Česko
1:0
Lotyšsko
 
 
 
10:02 Vrána
13:48 Vrána
42:15 Pech
57:51 Kubát
2:0
0:2
2:1
26:11 Indrašis
34:19 Bajaruns
45:19 Indrašis
 
07:36 Nakládal
1:0
0:0
0:0
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
středa 3.4.2013, 19:00 SELČ    Osakasharmn, SWE
 
pátek 5.4.2013, 19:30 SELČ   Växjö, SWE
 
 
Švédsko
6:1
Slovensko
 
Švédsko
5:1
Slovensko
 
 
 
00:33 Rosen
15:40 Pettersson
30:33 Pettersson
38:16 Thörnberg
44:39 Lundqvist
54:56 Gynge
2:0
2:1
2:0
25:54 Sersen
 
04:55 Kempe
43:15 S.Johansson
53:31 Danielsson
54:53 Rosén
59:37 Jamtin
1:1
0:0
4:0
06:47 Daňo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pátek 5.4.2013, 18:00 SELČ    Minsk, BLR
 
sobota 6.4.2013,  16:00 SELČ    Soligorsk, BLR
 
 
Bělorusko
4:3sn
Německo
 
Bělorusko
4:2
Německo
 
 
 
18:40 Jefimenko
35:33 Kitarov
42:23 Jefimenko
RSN Meleško
1:1
1:1
1:1
0:0
1:0
10:24 Müller
30:33 Hinterstocker
55:38 Röthke
 
25:22 Kaznaděj
33:38 Štefanovič
48:47 Kovyršin
51:17 Kulakov
0:0
2:0
2:2
46:25 Müller
59:51 Ebner
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
čtvrtek 4.4.2013, 20:00 SELČ    Lyon, FRA
 
pátek 5.4.2013,  20:00 SELČ    Grenoble, FRA
 
 
Francie
2:4
Norsko
 
Francie
3:7
Norsko
 
 
 
36:47 Briand
57:03 Guttig
0:1
1:3
1:0
08:08 Froshaug
22:42 Rindal
29:22 Froshaug
38:58 Lindahl
 
02:33 Arrossamena
41:06 S.Treille
46:06 Ritz
1:1
0:3
2:3
19:05 Martinsen
23:59 Dahlström
29:30 Froshaug
30:10 Olimb
44:50 Roest
53:29 Skröder
57:57 Bryhnisveen
 
 
 
 
2.týden
 
 
pátek 12.4.2013, 19:30 SELČ    Aalborg, DEN
 
sobota 13.4.2013, 17:00 SELČ    Rodovre, DEN
 
 
Dánsko
0:3
Rusko
 
Dánsko
3:2pp
Rusko
 
 
 
-
0:0
0:1
0:2
32:38 Gluchov
44:45 Gluchov
52:05 Pankov
 
03:35 Storm
17:04 Poulsen
60:43 Madsen
2:1
0:1
0:0
1:0
00:55 Averin
31:09 Dadonov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pátek 12.4.2013, 19:00 SELČ    Lillehammer, NOR
 
sobota 13.4.2013, 16:00 SELČ    Lillehammer, NOR
 
 
Norsko
3:1
Finsko
 
Norsko
1:5
Finsko
 
 
 
40:32 Skröder
57:06 Olimb
59:07 Dahlstrom
0:0
0:1
3:0
25:52 Osala
 
09:37 Holos
1:2
0:2
0:1
00:16 Vittaluoma
13:18 Mäenpää
20:49 Haataja
27:54 Haataja
45:19 Pihlström
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pátek 12.4.2013, 20:15 SELČ    Regensburg/ Řezno, GER
ČT Sport ŽIVĚ
 
sobota 13.4.2013, 17:00 SELČ    Selb, GER
 
 
Německo
1:3
Česko
 
Německo
1:3
Česko
 
 
 
37:17 Mauer
0:1
1:2
0:0
19:59 I.Rachůnek
28:55 Roman
32:39 Mojžíš
 
31:45 Müller
0:0
1:2
0:1
22:02 Hertl
28:05 Kašpar
48:54 Pech
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
neděle 7.4.2013, 16:00 SELČ    Riga, LAT
 
pondělí 8.4.2013, 18:30 SELČ    Riga, LAT
 
 
Lotyšsko
1:2
Švédsko
 
Lotyšsko
0:6
Švédsko
 
 
 
45:55 Dzerinš
0:0
0:0
1:2
42:44 Fälth
47:44 Viklund
 
-
0:1
0:3
0:2
13:50 Nylén
30:10 Jämtin
32:57 Nilsson
33:15 F.Forsberg
51:34 Granström
52:53 Thörnberg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pátek 12.4.2013, 18:00  SELČ    Žlobin, BLR
 
sobota 13.4.2013, 16:00  SELČ    Bobrjusk, BLR
 
 
Bělorusko
0:3
Slovensko
 
Bělorusko
4:3
Slovensko
 
 
 
-
0:0
0:2
0:1
21:39 Miklík
34:25 Bartek
56:10 Brejčák
 
17:00 Andrjuščenko
18:44 Děmkov
23:34 Andrjuščenko
48:10 Kulakov
2:0
1:1
1:1
39:52 Ölvecký
43:53 Stumpel
55:47 Mihálik
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
středa 10.4.2013, 19:45 SELČ    Laussanne, SUI
 
pátek 12.4.2013, 20:15 SELČ    Porrentruy, SUI
 
 
Švýcarsko
6:1
Francie
 
Švýcarsko
1:3
Francie
 
 
 
04:20 Stancescu
09:21 Hollenstein
27:05 Bodenmann
44:00 Hollenstein
44:18 Bieber
46:12 Bodenmann
2:0
1:1
3:0
35:24 Terrier
 
11:56 Vauclair
1:0
0:0
0:3
48:42 T.da Costa
51:50 Ritz
59:56 Meunier
 
 
 
 
3.týden
 
 
pátek 19.4.2013, 19:00 SELČ    Stavanger, NOR
 
sobota 20.4.2013, 16:00 SELČ    Stavanger, NOR
 
 
Norsko
3:2
Rusko
 
Norsko
0:2
Rusko
 
 
 
13:34 Spets
36:17 Thoresen
57:07 Thoresen
1:0
1:1
1:1
28:47 Mozjakin
41:10 Kalinin
 
-
0:0
0:1
0:1
38:43 Tichonov
48:00 Radulov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
čtvrtek 18.4.2013, 17:30 SELČ    Pori, FIN
 
pátek 19.4.2013, 17:30 SELČ    Hämeenlinna, FIN
 
 
Finsko
2:1
Švýcarsko
 
Finsko
4:5sn
Švýcarsko
 
 
 
26:50 Laakso
30:43 Salminen
0:1
2:0
0:0
01:58 Bodenmann
 
02:15 Pihlström
28:53 Jormakka
43:06 Sallinen
58:40 Aaltonen
1:1
1:1
2:2
0:0
18:16 Cunti
28:13 Ambühl
50:47 Bieber
57:31 Bodenmann
RSN Stancescu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
čtvrtek 18.4.2013, 18:00 SELČ  Praha, CZE  ČT Sport ŽIVĚ
 
sobota 20.4.2013, 19:00 SELČ    Bratislava, SVK
 
 
Česko
2:3
Slovensko
 
Slovensko
3:0
Česko
 
 
 
19:41 Novotný
23:06 Novotný
1:0
1:1
0:2
26:26 Sýkora
50:30 Surový
53:36 Miklík
 
21:26 Bartek
43:06 Hudáček
59:36 Surový (ENG)
0:0
1:0
2:0
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sobota 20.4.2013, 14:15 SELČ    Krefeld, SWE
 
neděle 21.4.2013, 14:45 SELČ    Frankfurt, GER
 
 
Německo
0:8
Švédsko
 
Německo
5:2
Švédsko
 
 
 
-
0:6
0:2
0:0
04:04 Andersson
11:55 Pettersson
14:10 Viklund
14:35 Ahnelöv
15:48 Ridderwall
19:03 Arlbrant
20:29 Axelsson
35:31 Hjalmarsson
 
18:28 Köppchen
31:34 Ullmann
33:57 Mauer
41:16 Hager
58:48 N.Goc
1:2
2:0
2:0
17:52 Hjalmarsson
19:28 Nilsson
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pátek 19.4.2013, 19:30 SELČ    Riga, LAT
 
sobota 20.4.2013, 17:00 SELČ    Riga, LAT
 
 
Lotyšsko
0:3
Bělorusko
 
Lotyšsko
4:1
Bělorusko
 
 
 
-
0:2
0:1
0:0
07:45 Jefimenko
12:14 Jefimenko
23:03 Meleško
 
11:35 Cipulis
25:59 Sprukts
31:13 Štals
59:57 Pujacs
1:0
2:1
1:0
29:35 Kisly
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pátek 19.4.2013, 20:00 SELČ    Caen, FRA
 
sobota 20.4.2013, 21:00 SELČ    Ammiens, FRA
 
 
Francie
2:5
Dánsko
 
Francie
2:3sn
Dánsko
 
 
 
58:44 Y.Treille
59:14 Guttig
0:1
0:3
2:1
07:24 J.Jensen
20:57 Starkov
30:46 J.B.Jensen
33:56 Starkov
56:11 Poulsen
 
08:36 Bachet
12:50 Bachet
2:0
0:1
0:1
29:05 Bjorkstrand
54:58 Storm
RSN Staal
 
 
 
 
Série Euro hockey challenge, tedy systematicky organizovaných přátelských utkání, je jedinečná mezi všemi mezinárodními hokejovými turnaji v sezóně. Soutěž se odehrává po dobu tří dubnových týdnů v době, kdy ve všech zemích vrcholí ligové soutěže. Kvůli zápasům EHCh nedochází k přerušení ligových programů a soutěže se proto účastní národní reprezentace složené z hráčů týmů, které už ve svých soutěžích skončily sezónu. Utkání dávají prostor pro zakládání jader budoucích formací na mistrovství světa a organizace soutěže nahradila většinu původních neorganizovaných "přátelských zápasů".
Soutěž se hraje po dvou na sebe navazujících ročnících. Pilotní projekt byl odstartován na konci března 2011 a po skončení dvojročníku 2011/2012 byl vyhodnocen nad očekávání kladně a navazuje tedy druhou "dvojsezónou" 2013/2014.
Dvanáct nejlepších evropských týmů je rozděleno do tří skupin podle "papírové úspěšnosti". Nasazení zápasů pak probíhá tak, aby nejlepší týmy hráli se středně silnými, ale ne mezi sebou (to zajišťují podniky EHT) ani s těmi nejslabšími. Středně silné týmy hrají zápasy s lepšími i slabšími týmy, ale opět nikoli mezi sebou (zajišťují další turnaje). Nejslabší dva týmy hrají se středně silnými, ale nikoli s nejsilnějšími. Zápasy mezi sebou opět zajišťují další návazné turnaje.
 
 
Rozdělení týmů v dvojročníku 2013/2014
SKUPINA 1
SKUPINA 2
SKUPINA 3
SKUPINA 4
Rusko
 
Finsko
 
Francie
Česko
 
Švédsko
 
Bělorusko
Norsko
 
Švýcarsko
 
Dánsko
Slovensko
 
Německo
 
Lotyšsko
 
duben 2013
Každý tým ze skupiny 1 hraje vždy 2 zápasy s každým týmem ze skupiny 3.
Každý tým ze skupiny 2 hraje vždy 2 zápasy s každým týmem ze skupiny 4.
 
duben 2014
Každý tým ze skupiny 1 hraje vždy 2 zápasy s každým týmem ze skupiny 4.
Každý tým ze skupiny 2 hraje vždy 2 zápasy s každým týmem ze skupiny 3.
 
Poznámka:  Žádný tým nikdy nehraje zápas s týmem, který se nachází ve stejné skupině, ani nikdy nejsou zápasy rozděleny mezi týmy ze skupin 1-2 a 3-4.
 
 
www.mshokej.wbs.cz   911/313
kopírování a sdílení obsahu je povoleno s uvedením zdroje
TOPlist