---

Sledge hokejový turnaj na XI. zimních paralympijských hrách 2014
 
 
Sledge hokejový turnaj na zimních paralympijských hrách se bude hrát od 8. do 15.března 2014 v aréně Šajba v Soči.
 
Turnaje se zúčastní osm mužstev ; Rusko nominované jako pořadatel, Kanada, USA, Česko a Norsko za umístění na mistrovství světa ve sledge hokeji 2013 v Goyangu (Korea) a Itálie, Korea a Švédsko jako postupující z olympijské kvalifikace v Turíně.
 
 
Česká sledge hokejová reprezentace bude v Soči obhajovat páté místo z paralympiády ve Vancouveru, kterou vyhrálo mužstvo USA. Stříbrní medailisté z Japonska se tentokrát na olympijské hry nekvalifikovali.
 
 
Mužstva budou rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých sehrají zápas každý s každým (celkem 2x6 utkání).
 
Dva úspěšní z každé skupiny postupují do semifinále, které určí nasazení do hry o bronz či zlaté medaile.
 
Mužstva ze třetích a čtvrtých příček hrají zápasy o umístění stejným stylem jako play-off, přičemž jejich vítěz obsadí páté místo.
 
Výsledkům a informacím se bude náš web v průběhu paralympijských her věnovat.
Vysílací práva na turnaj má Česká televize, která avizovala že jej bude poprvé v historii vysílat.
 
 
program paralympijského turnaje
 
 
 
 
Sledge hokejový turnaj na ZPH Soči – skupina A
 
 
1.
Kanada
3
3
0
0
0
15-1
9
2.
Norsko
3
1
1
0
1
4-5
5
3.
Česko
3
0
1
1
1
3-5
3
3.
Švédsko
3
0
0
1
2
2-14
1
 
 
sobota 8.3.2014, 6:30 SEČ
Česko
1:2 sn
Norsko
32.Geier
0:0
0:1
1:0
0:0
0:1
25.Bakke
RSN Pedersen
                                             
sobota 8.3.2014, 10:00 SEČ
Kanada
10:1
Švédsko
2.Bridges
7.Delaney
13.Gale
14.Larocque
27.Dixon
28.Murray
30.Westlake
41.Dixon
41.Laroque
42.Gale
4:0
3:0
3:1
36.Kasperi
                                             
neděle 9.3.2014, 6:30 SEČ
Česko
2:1 sn
Švédsko
37.Palát
RSN Krupička
0:0
0:0
1:1
0:0
41.Holm
                                             
neděle 9.3.2014, 10:00 SEČ
Kanada
4:0
Norsko
20.Laroque
26.Dixon
32.Dixon
45.Dorion
0:0
2:0
2:0
-
                                             
úterý 11.3.2014, 10:00 SEČ
Norsko
2:0
Švédsko
21.Bögle
35.Bakke
0:0
1:0
1:0
-
                                             
úterý 11.3.2014, 17:00 SEČ
Kanada
1:0
Česko
23.Westlake
0:0
1:0
0:0
-
                                             
 
 
 
 
 
Sledge hokejový turnaj na ZPH Soči – skupina B
 
 
1.
Rusko
3
2
0
1
0
11-4
7
2.
USA
3
2
0
0
1
9-3
6
3.
Itálie
3
1
0
0
2
3-13
3
3.
Korea
3
0
1
0
2
4-7
2
 
 
sobota 8.3.2014, 13:30 SEČ
USA
5:1
Itálie
14.Farmer
27.Farmer
34.Sweeney
41.Roybal
45,Schaus
1:0
1:0
3:1
44.Planker
                                             
sobota 8.3.2014, 17:00 SEČ
Rusko
2:3 sn
Korea
15.Varlakov
30.Petrov
1:0
1:1
0:1
0:0
0:1
30.Han
33.B.S.Cho
RSN Han
                                             
neděle 9.3.2014, 13:00 SEČ
USA
3:0
Korea
1.Chace
12.McCoy
30.Page
1:0
2:0
0:0
-
                                             
neděle 9.3.2014, 17:00 SEČ
Rusko
7:0
Itálie
13.Popov
19.Amosov
23.Dvinjavinov
27.Dvinjavinov
29.Litviněnko
32.Dvinajvinov
39.Volkov
1:0
4:0
2:0
-
                                             
úterý 11.3.2014, 6:30 SEČ
Korea
1:2
Itálie
36.Jung
0:1
0:0
1:1
10.Macri
36.Planker
                                             
úterý 11.3.2014, 13:30 SEČ
USA
1:2
Rusko
35.Page
0:1
0:1
1:0
12.Volkov
18.Šichov
                                             
 
 
 
semifinále
 
čtvrtek 13.3.2014, 10:00 SEČ
Rusko
4:0
Norsko
-
-:-
-:-
-:-
-
                                             
semifinále
 
čtvrtek 13.3.2014, 17:00 SEČ
Kanada
0:3
USA
-
-:-
-:-
-:-
-
                                             
utkání o bronz
 
sobota 15.3.2014, 10:00 SEČ
Kanada
3:0
Norsko
16.Bowden
18.Bridges
22.Bridges
0:0
3:0
0:0
-
                                             
FINÁLE
 
sobota 15.3.2014, 17:00 SEČ
Rusko
0:1
USA
-
0:0
0:1
0:0
25.Sweeney
                                             
 
 
semifinále o 5.místo
 
středa 12.3.2014, 13:00 SEČ
Itálie
3:2 pp
Švédsko
34.Rosa
43.Leperdi
51.Cavaliere
0:1
0:1
2:0
1:0
14.Kasperi
30.Kasperi
                                             
semifinále o 5.místo
 
středa 12.3.2014, 17:00 SEČ
Česko
2:0
Korea
19.Berger
41.Kvoch
0:0
1:0
1:0
-
                                             
utkání o 5.místo
 
pátek 14.3.2014, 17:00 SEČ
Česko
3:0
Itálie
32.Šafránek
44.Geier
45.Geier (ENG)
0:0
0:0
3:0
-
                                             
utkání o 7.místo
 
pátek 14.3.2014, 13:00 SEČ
Korea
2:0
Švédsko
11.Jang
19.Jung
1:0
1:0
0:0
-
                                             
TOPlist