---

XXIII. ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY
PCHJONGČCHANG 2018
LEDNÍ HOKEJ - MUŽI
XXIII. zimní olympijské hry budou v Koreji probíhat od 9.2. do 25.2.2018
 
Hokejový turnaj mužů bude probíhat v arénách
Gangneung Hockey Centre (kapacita cca 10 000 diváků)
Kwandong Hockey Centre (kapacita cca 6 000 diváků)
 
Turnaje se zúčastní 12 reprezentačních týmů, včetně domácí korejské reprezentace.
Hokejový turnaj se bude poprvé od roku 1994 konat bez účasti hráčů z NHL.
 
 
 

Rozdělení do skupin
SKUPINA A
SKUPINA B
SKUPINA C
 Kanada
 Česko
 Švýcarsko
 Korea
 Rusko
 USA
 Slovensko
Slovinsko
 Švédsko
 Finsko
Německo
Norsko
 
 
XXIII. ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2018
LEDNÍ HOKEJ – MUŽI - PROGRAM
ZÁKLADNÍ ČÁST
B
středa
14.2.2018
13:10 SEČ
Slovensko-Rusko
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
B
středa
14.2.2018
13:10 SEČ
USA-Slovinsko
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
C
čtvrtek
 15.2.2018
4:10 SEČ
Finsko-Německo
Gangneung
Hockey Centre
(12:10 KST)
C
čtvrtek
15.2.2018
8:40 SEČ
Norsko-Švédsko
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
A
čtvrtek
15.2.2018
13:10 SEČ
Česko-Korea
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
A
čtvrtek
15.2.2018
13:10 SEČ
Švýcarsko-Kanada
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
B
pátek 16.2.2018
4:10 SEČ
USA-Slovensko
Gangneung
Hockey Centre
(12:10 KST)
B
pátek 16.2.2018
8:40 SEČ
Rusko-Slovinsko
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
C
pátek 16.2.2018
13:10 SEČ
Finsko-Norsko
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
C
pátek 16.2.2018
13:10 SEČ
Švédsko-Německo
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
A
sobota
17.2.2018
4:10 SEČ
Kanada-Česko
Gangneung
Hockey Centre
(12:10 KST)
A
sobota
17.2.2018
8:40 SEČ
Korea-Švýcarsko
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
B
sobota
17.2.2018
13:10 SEČ
Rusko-USA
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
B
sobota
17.2.2018
13:10 SEČ
Slovinsko-Slovensko
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
C
neděle 18.2.2018
4:10 SEČ
Německo-Norsko
Gangneung
Hockey Centre
(12:10 KST)
A
neděle 18.2.2018
8:40 SEČ
Česko-Švýcarsko
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
A
neděle 18.2.2018
13:10 SEČ
Kanada-Korea
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
-C
neděle 18.2.2018
13:10 SEČ
Švédsko-Finsko
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
předkolo play-off
-
úterý 20.2.2018
4:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(12:10 KST)
-
úterý 20.2.2018
8:40 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
-
úterý 20.2.2018
13:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
-
úterý 20.2.2018
13:10 SEČ
-
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
čtvrtfinále
-
středa 21.2.2018
4:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(12:10 KST)
-
středa 21.2.2018
8:40 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
-
středa 21.2.2018
13:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
-
středa 21.2.2018
13:10 SEČ
-
Kwandong
Hockey Centre
(21:10 KST)
semifinále
-
pátek 23.2.2018
8:40 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(16:40 KST)
-
pátek 23.2.2018
13:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
o bronz
-
sobota 24.2.2018
13:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(21:10 KST)
finále
-
neděle 25.2.2018
7:10 SEČ
-
Gangneung
Hockey Centre
(15:10 KST)
 
 
 
 
 
HLAVNÍ OLYMPIJSKÁ KVALIFIKACE
1.9.2016 – 4.9.2016
Minsk, Minsk arena
Riga, Arena Riga
Oslo, Jordal Amfi
Bělorusko
Slovinsko
Dánsko
Polsko
Lotyšsko
Německo
Rakousko
Japonsko
Norsko
Francie
Kazachstán
Itálie
vítěz postupuje na ZOH
do skupiny B/C
vítěz postupuje na ZOH
do skupiny B/C
vítěz postupuje na ZOH
do skupiny B/C
 
 
Herní systém
Systém turnaje bude stejný jako na předchozích hrách v Soči a ve Vancouveru.
12 reprezentačních mužstev bude rozděleno podle Žebříčku IIHF 2015 do tří skupin.
V rámci každé skupiny týmy sehrají tři zápasy. Po skončení základní části postoupí přímo do čtvrtfinále vítězové každé skupiny + jeden nejlepší tým ze druhého místa. Zbývajících 8 týmů hraje jedno utkání v rámci předkola play-off. Od čtvrtfinále se pokračuje klasickým pavoukem až do medailových utkání.
 
 
Výběr účastníků
Turnaje se účastní celkově 12 mužstev:
8 nejlepších týmů ze světového žebříčku IIHF 2015 je kvalifikováno AUTOMATICKY.
Korea je kvalifikována AUTOMATICKY jako pořadatel turnaje.
 
O volné tři místa se hraje tříkolová kvalifikace od listopadu 2015 do září 2016.
 

 
Kvalifikace na ZOH je rozdělena do tří kol.
 
I.kolo se hraje od 5. do 8.11.2015 - účastní se jí sedm zemí + vítěz kvalifikačního utkání Bulharsko-Gruzie.  Kola se účastní týmy umístěné v žebříčku IIHF na 27. a nižším místě. První kolo je rozděleno do dvou skupin a vítězové skupin se kvalifikují do druhého kola.
 
II.kolo se hraje od 11. do 14.2.2016. Je rozděleno do tří skupin a účastní se ho týmy umístěné v Žebříčku IIHF na 18.-26.místě + dva postupující z I.kola kvalifikace
 
HLAVNÍ KVALIFIKACE se hraje od 1.9. do 4.9.2016. V hlavní kvalifikaci jsou nasazeny týmy umístěné v žebříčku IIHF na 9.-17.místě + tři postupující ze II.kola kvalifikace.
Hlavní kvalifikace se hraje rovněž ve třech skupinách, vítěz každé skupiny postupuje na olympijský turnaj.  
 
HLAVNÍ OLYMPIJSKÁ KVALIFIKACE
1.9.2016 – 4.9.2016
Minsk, Minsk arena
Riga, Arena Riga
Oslo, Jordal Amfi
Bělorusko
Slovinsko
Dánsko
Polsko
Lotyšsko
Německo
Rakousko
Japonsko
Norsko
Francie
Kazachstán
Itálie
vítěz postupuje na ZOH
do skupiny B/C
vítěz postupuje na ZOH
do skupiny B/C
vítěz postupuje na ZOH
do skupiny B/C
 
 
II.kolo olympijské předkvalifikace
11.2.2016 – 14.2.2016
SKUPINA G
(Cortina d'Ampezzo, Itálie)
SKUPINA H
(Budapešť, Maďarsko)
SKUPINA J
(Sapporo, Japonsko)
Itálie
Velká Británie
Nizozemsko
Srbsko
Maďarsko
Polsko
Litva
Estonsko
Japonsko
Ukrajina
Chorvatsko
Rumunsko
 
 
 
I.kolo olympijské předkvalifikace
5.11.2015 – 8.11.2015
(Talinn, Estonsko)

(Valdemoro, Španělsko)
Estonsko
Mexiko
Izrael
Bulharsko*
 
Srbsko
Španělsko
Island
Čína
*) kvalifikační utkání BULHARSKO-GRUZIE odehráno 10.10.2015 v Sofii (BUL) s výsledkem 9-1 (2-1, 3-0, 4-0)
 
TOPlist