---

MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI 2019
BRATISLAVA – KOŠICE
83. mistrovství světa v ledním hokeji pořádá Slovensko.
Turnaj bude probíhat od pátku 10.5.2019 do neděle 26.5.2019.
 
Pořadatelská města:
Bratislava – Nepela arena
Košice – Steel arena
 
 
ROZDĚLENÍ DO SKUPIN
PRAVIDLA PRO ROZDĚLENÍ TÝMŮ DO SKUPIN
Podle Žebříčku IIHF 2018 sestaveném po mistrovství světa se týmy rozdělí do dvou skupin na základě pořadí v tomto žebříčku.
V jedné skupině budou týmy pořadí 1, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 16 a ve druhé skupině týmy na pořadí 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 15.
Pořadatelská země – Slovensko, uplatnila výjimku a vyměnila mezi sebou Norsko a Slovensko (9 a 10). Slovensko bude hrát skupinu v Košicích, Česko v Bratislavě.
SKUPINA A - KOŠICE
1
4
5
8
10
výměna za 9
12
13
16
SKUPINA B - BRATISLAVA
2
3
6
7
9
výměna za 10
11
14
15
 pozn.: v případě postupu do čtvrtfinále, bude Slovensko ČF utkání hrát v Bratislavě
 
 
NIŽŠÍ DIVIZE MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019
Co jsou divize mistrovství světa?
Každý rok hraje MS v hokeji až padesát zemí z celého světa. Ty jsou rozděleny do turnajů různých úrovní. Vítěz každého turnaje následující rok postupuje do vyšší úrovně, naopak nejnižší tým ze skupiny sestupuje do nižší úrovně.
Hlavní skupina – elitní skupina MS v hokeji, té se účastní 16 nejlepších zemí světa. Dva nejhorší týmy z elitního MS sestupují do divize IA, a jsou nahrazeny dvěma nejlepšími týmy z Divize IA. Nižší úrovně jsou Divize IB, Divize IIA, Divize IIB a Divize III.
MS V HOKEJI – DIVIZE IA
Astana, Kazachstán - od 29.4. do 5.5.2019
MS V HOKEJI – DIVIZE IB
Tallinn, Estonsko - duben 2019
MS V HOKEJI – DIVIZE IIA
Bělehrad, Srbsko - od  8.4. do 14.4.2019
MS V HOKEJI – DIVIZE IIB
Queretaro, Mexiko - od 14. do 20.4.2019
MS V HOKEJI – DIVIZE III
Sofia, Bulharsko - od 22. do 28.4.2019


                       
MS V HOKEJI – KVALIFIKACE DO DIVIZE III
Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty - od 31.3. do 6.4.2019

                                                       
 
 
 
 
 
 
PROGRAM MS V HOKEJI 2019
SKUPINA BRATISLAVA
SKUPINA KOŠICE
pátek 10.května 2019
Rusko-Norsko
16:15
Finsko-Kanada
Česko-Švédsko
20:15
USA-Slovensko
sobota 11.května 2019
Švýcarsko-Itálie
12:15
Dánsko-Francie
Lotyšsko-Rakousko
16:15
Německo-Velká Británie
 Norsko-Česko
20:15
Slovensko-Finsko
neděle 12.května 2019
 Rusko-Rakousko
12:15
USA-Francie
Itálie-Švédsko
16:15
Dánsko-Německo
Lotyšsko-Švýcarsko
20:15
Velká Británie-Kanada
pondělí 13.května 2019
 Rusko-Česko
16:15
USA-Finsko
Norsko-Švédsko
20:15
Slovensko-Kanada
úterý 14.května 2019
Itálie-Lotyšsko
16:15
Velká Británie-Dánsko
Švýcarsko-Rakousko
20:15
Německo-Francie
středa 15.května 2019
Švýcarsko-Norsko
16:15
USA-Velká Británie
 Rusko-Itálie
20:15
Německo-Slovensko
čtvrtek 16.května 2019
Švédsko-Rakousko
16:15
Kanada-Francie
Česko-Lotyšsko
20:15
Finsko-Dánsko
pátek 17.května 2019
Rakousko-Norsko
16:15
Francie-Slovensko
Česko-Itálie
20:15
Finsko-Velká Británie
sobota 18.května 2019
Lotyšsko-Rusko
12:15
Dánsko-USA
Itálie-Norsko
16:15
Kanada-Německo
Švédsko-Švýcarsko
20:15
Velká Británie-Slovensko
neděle 19.května 2019
Rakousko-Česko
16:15
Německo-USA
Švýcarsko-Rusko
20:15
Francie-Finsko
pondělí 20.května 2019
Švédsko-Lotyšsko
16:15
Francie-Velká Británie
Rakousko-Itálie
20:15
Kanada-Dánsko
úterý 21.května 2019
Česko-Švýcarsko
12:15
Finsko-Německo
Norsko-Lotyšsko
16:15
Slovensko-Dánsko
Švédsko-Rusko
20:15
Kanada-USA
ČTVRTFINÁLE BRATISLAVA A KOŠICE
čtvrtek 23.května 2019
ČF1
16:15
ČF2
ČF3
20:15
ČF4
pokud do čtvrtfinále postoupí Slovensko, bude hrát v Bratislavě ve 20:15 hodin
SEMIFINÁLE BRATISLAVA
sobota 25.května 2019
15:15
SF1
19:15
SF2
pokud do semifinále postoupí Slovensko, bude hrát v 15:15 hodin
MEDAILOVÁ UTKÁNÍ BRATISLAVA
sobota 25.května 2019
15:45
o bronz
20:15
finále
         
 
 
 
NOMINACE ROZHODČÍCH NA MS V HOKEJI 2019
širší nominace bude oznámena na podzim 2018
konečná nominace bude oznámena mezi lednem a březnem 2019
 
 
 
 
VSTUPENKY NA MS V HOKEJI 2019
informace o prodeji vstupenek a cenách
budou oznámeny 11.9.2018 v 10 hodin na tiskové konferenci
po zveřejnění je najdete zde
 
 
 
 
NÁSLEDUJÍCÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA
MS v hokeji 2020 – ŠVÝCARSKO
1.5.2020 – 17.5.2020 Zürich & Lausanne
 
MS v hokeji 2021 – BĚLORUSKO a LOTYŠSKO
7.5.2021 – 23.5.2021 Minsk & Riga
 
MS v hokeji 2022 – FINSKO
asi 6.5.2022 – 22.5.2022 Tampere a Helsinki
 
MS v hokeji 2023 - ??ČESKO??
Česká republika oficiálně podala kandidaturu, o přidělení pořadatelství rozhodne buď řádný kongres IIHF v květnu 2019, nebo mimořádně už kongres IIHF v květnu 2018 – budeme vás informovat
asi 5.5.2023 – 21.5.2023 Praha a Ostrava nebo Brno
 
 

SLEPÉ SCHÉMA pro sestavování programu MS
- týmy jsou do každé skupiny nasazeny v pořadí určeném žebříčkem IIHF z předchozího roku
- podle jejich pořadového čísla, kterým jsou nasazeni, jsou doplněny do slepého schématu
- následně jsou zohledňovány požadavky pořadatelské země (např. aby domácí tým hrál první hrací den, poslední den, večerní zápas atp.) a také požadavky vlivných televizních stanic, které chtějí atraktivní zápasy především večer a různě mezi skupinami, aby nedocházelo k časovým kolizím
- podle počtu zohledněných požadavků se konečná verze programu liší od tohoto schématu, základní posloupnost (např. pořadí soupeřů) zůstává zachováno, ve většině případů se pouze vyměňují startovní časy zápasů
Tato tabulka slouží pouze pro orientační účely. Nelze z ní vyvozovat konečnou podobu programu MS v hokeji. Toto schéma bylo schváleno IIHF v květnu 2017.
hrací den
SKUPINA A
SKUPINA B
12:15
16:15
20:15
12:15
16:15
20:15
1.den pátek
-
A2-A5
A3-A1
-
B2-B5
B3-B1
2.den
sobota
A6-A7
A4-A8
A5-A3
B6-B7
B4-B8
B5-B3
3.den
neděle
A8-A1
A6-A4
A2-A7
B8-B1
B6-B4
B2-B7
4.den
pondělí
-
A5-A1
A2-A3
-
B5-B1
B2-B3
5.den
úterý
-
A8-A6
A4-A7
-
B8-B6
B4-B7
6.den
středa
-
A2-A8
A4-A5
-
B2-B8
B4-B5
7.den
čtvrtek
-
A3-A6
A1-A7
-
B3-B6
B1-B7
8.den
pátek
-
A3-A8
A7-A5
-
B3-B8
B7-B5
9.den
sobota
A6-A2
A1-A4
A8-A5
B6-B2
B1-B4
B8-B5
10.den
neděle
-
A7-A3
A4-A2
-
B7-B3
B4-B2
11.den
pondělí
-
A1-A6
A7-A8
-
B1-B6
B7-B8
12.den
úterý
A3-A4
A5-A6
A1-A2
B3-B4
B5-B6
B1-B2
13.den
středa
volný den
volný den
14.den
čtvrtek
-
2A-3B*
1A-4B*
-
2B-3A*
1B-4A*
15.den
pátek
volný den
volný den
16.den
sobota
15:15 – (1A-4B) – (2B-3A)*
19:15 – (1B-4A) - (2A-3B)
17. den
neděle
15:45 o bronz
20:15 finále
*) rozdělení týmů do čtvrtfinále a semifinále se po skončení základní části řeší na direktoriátu a zohledňují se požadavky domácího týmu a televizních stanic
 
 
 
 
 
 
HLEDÁTE:
mistrovství světa v hokeji 2019 / program MS v hokeji 2019 / skupiny MS v hokeji 2019 /
MS v hokeji 2019 / soupisky MS v hokeji 2019 / program a výsledky MS v hokeji 2019
vstupenky MS hokej 2019 / prodej vstupenek na MS v hokeji 2019 Slovensko
TOPlist