---

 
82. MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI
Kodaň & Herning 2018
od 4.5. do 20.5.2018
Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 pořádá poprvé ve své historii Dánsko.
Pořadatel turnaje byl zvolen na kongresu IIHF v Minsku pořádaném při MS v hokeji 2014. Dánsko ve volbě vyhrálo nad Lotyšskem v poměru hlasů 99:41.
Mistrovství světa se hraje klasickým způsobem. Šestnáct týmů bylo rozděleno do dvou osmičlenných skupin, v nichž sehrají utkání systémem každý s každým. Po skončení programu základních skupin se sestaví tabulka vzájemných
utkání– čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postupují do čtvrtfinále. Nejhorší tým každé skupiny sestupuje do divize IA.
 
Turnaj probíhá ve dvou halách a dvou městech:
 
KODAŇ – Royal arena - s kapacitou cca 12500 diváků
základní skupina, 2 čtvrtfinále, semifinále a medailová utkání
 
HERNING – Jyske Bank Boxen – s kapacitou cca 11 000 diváků
základní skupina, 2 čtvrtfinále
 
Co hledáte?
kliknutím na každou položku v obsahu budete přesměrováni na konkrétní stránku  
 
-         SKUPINA V KODANI:
-          SKUPINA V HERNINGU:
- program, výsledky a informace o utkání
 
 
Systém turnaje
Systém MS 2018 se nemění a zůstává stejný, jako v předcházejících letech.
16 týmů je rozděleno do dvou osmičlenných skupin. Rozdělení do skupin se dělá na základě posledního platného žebříčku IIHF s tím, že pořadatelská země má právo dvě země na stejné úrovni prohodit pro zvýšení divácké atraktivity. Dánsko této možnosti využilo a vyměnilo sebe a Francii mezi skupinami tak, aby Dánsko a Švédsko mohlo hrát svou skupinu v jiném městě.
 
Ve skupině sehrají týmy vždy jedno utkání s každým soupeřem. Na konci skupiny je sestavena tabulka, pomocí bodů – tři body za výhru v základní hrací době, dva body za výhru v prodloužení nebo na nájezdy a bod za porážku v prodloužení nebo na nájezdy. V případě shody se uplatňuje tzv. rozhodný vzorec (tie-breaking formula). Čtvrtfinále se hraje systémem do kříže mezi skupinami – první tým ze skupiny Kodaň hraje se čtvrtým týmem ze skupiny Herning, druhý se třetím a totéž opačně. Protože se čtvrtfinále hrají v obou městech, platí, že stěhovat se do druhého města musí týmy umístěné na třetím a čtvrtém místě. I zde má výjimku pořadatel – Dánsko. V případě postupu do čtvrtfinále budou Dánové hrát zápas v Kodani.
Vítězové čtvrtfinálového utkání postoupí do semifinále. Rovněž semifinále se hraje na jeden zápas, vítěz semifinále sehraje finále MS, poražené týmy čeká utkání o bronz.
Není vám cokoli jasné, nebo vás něco zajímá?  Bez obav nás kontaktujte na mshokej@wbs.cz
 
 
 
 
 
KONEČNÉ POŘADÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA 2018
při sestavování konečného pořadí v elitní skupině je rozhodující pořadí ve skupině, až poté počet bodů
 
 
elitní skupina MS
 
 
poř.
poslední fáze
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
rozdíl
body turnaj
body IIHF
 
 
 
1.
FI
Švédsko
10
8
1
1
0
0
0
43-13
+30
28
1200
 
 
 
2.
FI
Švýcarsko
10
5
1
0
2
0
2
33-26
+7
19
1160
 
 
 
3.
BR
USA
10
6
2
0
0
0
2
46-25
+21
22
1120
 
 
 
4.
BR
Kanada
10
4
2
0
1
0
3
40-23
+17
17
1100
 
 
 
5.
ČF
Finsko
8
5
0
0
0
1
2
40-14
+26
16
1060
 
 
 
6.
ČF
Rusko
8
5
0
0
0
2
1
36-15
+21
17
1040
 
 
 
7.
ČF
Česko
8
3
2
1
0
0
2
29-18
+11
15
1020
 
 
 
8.
ČF
Lotyšsko
8
3
1
0
0
2
2
18-19
-1
13
1000
 
 
 
9.
SK
Slovensko
7
3
0
0
0
2
2
19-20
-1
11
960
 
 
 
10.
SK
Dánsko
7
3
1
0
0
0
3
13-17
-4
11
940
 
 
 
11.
SK
Německo
7
1
1
0
2
0
3
16-20
-4
7
920
 
 
 
12.
SK
Francie
7
2
0
0
0
0
5
13-29
-16
6
900
 
 
 
13.
SK
Norsko
7
1
0
1
0
1
4
13-31
-18
6
880
 
 
 
14.
SK
Rakousko
7
1
0
0
0
1
5
13-30
-17
4
860
 
 
 
15.
SK
Bělorusko
7
0
0
0
0
0
7
8-36
-28
0
840
 
 
 
16.
SK
Korea
7
0
0
0
0
0
7
4-48
-44
0
820
 
 
MS divize IA
 
 
 
17.
D1A
Velká Británie
5
3
0
1
0
0
1
16-15
+1
11
800
 
 
 
18.
D1A
Itálie
5
3
0
0
0
0
2
15-11
+4
9
780
 
 
 
19.
D1A
Kazachstán
5
3
0
0
0
0
2
18-10
+8
9
760
 
 
 
20.
D1A
Maďarsko
5
2
0
0
1
0
2
9-14
-5
7
740
 
 
 
21.
D1A
Slovinsko
5
2
0
0
0
0
3
15-15
0
6
720
 
 
 
22.
D1A
Polsko
5
1
0
0
0
0
4
11-19
-8
3
700
 
 
MS divize IB
 
 
 
23.
D1B
Litva
5
4
1
0
0
0
0
26-9
+17
14
680
 
 
 
24.
D1B
Japonsko
5
2
2
0
0
0
1
17-13
+7
10
660
 
 
 
25.
D1B
Estonsko
5
3
0
0
0
1
1
10-7
+4
10
640
 
 
 
26.
D1B
Ukrajina
5
1
0
0
0
1
3
10-18
-8
4
620
 
 
 
27.
D1B
Rumunsko
5
1
0
0
0
1
3
12-18
-6
4
600
 
 
 
28.
D1B
Chorvatsko
5
1
0
0
0
 
4
11-21
-10
3
580
 
 
MS divize IIA
 
 
 
29.
D2A
Nizozemsko
5
5
0
0
0
0
0
42-5
+37
15
560
 
 
 
30.
D2A
Austrálie
5
3
0
0
0
0
1
19-14
+5
11
540
 
 
 
31.
D2A
Srbsko
5
3
0
0
0
0
1
11-12
-1
7
520
 
 
 
32.
D2A
Čína
5
2
0
0
0
0
3
10-16
-6
6
500
 
 
 
33.
D2A
Belgie
5
1
0
0
0
0
4
11-28
-17
3
480
 
 
 
34.
D2A
Island
5
0
0
0
0
0
5
5-23
-18
0
460
 
 
MS divize IIB
 
 
 
35.
D2B
Španělsko
5
5
0
0
0
0
0
47-6
+41
15
440
 
 
 
36.
D2B
Nový Zéland
5
4
0
0
0
0
1
33-14
+19
12
420
 
 
 
37.
D2B
Izrael
5
3
0
0
0
0
2
24-14
+10
9
400
 
 
 
38.
D2B
KLDR
5
1
0
0
0
0
4
12-40
-28
3
380
 
 
 
39.
D2B
Mexiko
5
1
0
0
0
0
4
9-30
-21
3
360
 
 
 
40.
D2B
Lucembursko
5
1
0
0
0
0
4
6-29
-23
3
340
 
 
MS divize III
 
 
 
41.
D3
Gruzie
5
4
0
0
0
0
1
35-12
+23
12
320
 
 
 
42.
D3
Bulharsko
5
3
1
0
0
0
1
28-10
+18
11
300
 
 
 
43.
D3
Turecko
5
3
0
0
0
1
1
21-13
+8
9
280
 
 
 
44.
D3
Taiwan
5
2
0
0
0
0
2
16-25
-9
6
260
 
 
 
45.
D3
JAR
5
2
0
0
0
0
3
13-18
-5
6
240
 
 
 
46.
D3
Hong Kong
5
0
0
0
0
0
5
4-39
-35
0
220
 
 
kvalifikace do divize III
 
 
 
47.
QD3
Turkmenistán
3
3
0
0
0
0
0
41-5
+36
9
200
 
 
 
48.
QD3
Bosna a Hercegovina
3
2
0
0
0
0
1
17-15
+2
6
180
 
 
 
49.
QD3
SA Emiráty
3
1
0
0
0
0
2
5-12
-7
3
160
 
 
 
50.
QD3
Kuvajt
3
0
0
0
0
0
3
5-36
-31
0
140
 
 
 
 

 
 
EXKLUZIVNĚ KE STAŽENÍ ZDARMA VŠEM NAŠIM NÁVŠTĚVNÍKŮM
PLAKÁTY K MS 2018
pro domácí tiskárny stahujte dva díly (levá a pravá polovina) a poté slepte k sobě
doporučujeme stažení ve vysokém rozlišení ve formátu .pdf, vhodné i pro velkoformátový tisk
 
 
  
VYSOKÉ ROZLIŠENÍ
formát pdf
pro stažení klikněte na náhled pravým tlačítkem myši a soubor si uložte
do Vašeho zařízení
 
PRO DOMÁCÍ TISKÁRNY
formát png
pro stažení klikněte na náhled pravým tlačítkem myši a soubor si uložte
do Vašeho zařízení
   
PRO A4 TISKÁRNY
formát png
 
stáhněte si odděleně levou a pravou polovinu
    
 
DOPLŇKY PRO PLAY-OFF
STÁHNĚTE SI MALÉ VLAJEČKY
A DOLEPTE PRO PLAY-OFF
potřebujete poradit se stažením? kontaktujte nás na mshokej@wbs.cz
 
 
 
Program MS v hokeji 2018
pátek 4.května 2018
16.15
Rusko-Francie
 
16.15
USA-Kanada
20.15
Švédsko-Bělorusko
 
20.15
Německo-Dánsko
sobota 5.května 2018
12.15
Švýcarsko-Rakousko
 
12.15
Norsko-Lotyšsko
16.15
Francie-Bělorusko
 
16.15
Finsko-Korea
20.15
Česko-Slovensko
 
20.15
Dánsko-USA
neděle 6.května 2018
12.15
Rakousko-Rusko
 
12.15
Korea-Kanada
16.15
Švédsko-Česko
 
16.15
Německo-Norsko
20.15
Slovensko-Švýcarsko
 
20.15
Lotyšsko-Finsko
pondělí 7.května 2018
16.15
Bělorusko-Rusko
 
16.15
USA-Německo
20.15
Švédsko-Francie
 
20.15
Kanada-Dánsko
úterý 8.května 2018
16.15
Rakousko-Slovensko
 
16.15
Korea-Lotyšsko
20.15
Česko-Švýcarsko
 
20.15
Finsko-Norsko
středa 9.května 2018
16.15
Švýcarsko-Bělorusko
 
16.15
Německo-Korea
20.15
Švédsko-Rakousko
 
20.15
Finsko-Dánsko
čtvrtek 10.května 2018
16.15
Slovensko-Francie
 
16.15
USA-Lotyšsko
20.15
Česko-Rusko
 
20.15
Norsko-Kanada
pátek 11.května 2018
16.15
Francie-Rakousko
 
16.15
Dánsko-Norsko
20.15
Bělorusko-Česko
 
20.15
USA-Korea
sobota 12.května 2018
12.15
Slovensko-Švédsko
 
12.15
Lotyšsko-Německo
16.15
Rakousko-Bělorusko
 
16.15
Dánsko-Korea
20.15
Rusko-Švýcarsko
 
20.15
Kanada-Finsko
neděle 13.května 2018
16.15
Francie-Česko
 
16.15
Norsko-USA
20.15
Švýcarsko-Švédsko
 
20.15
Německo-Finsko
pondělí 14.května 2018
16.15
Rusko-Slovensko
 
16.15
Korea-Norsko
20.15
Česko-Rakousko
 
20.15
Kanada-Lotyšsko
úterý 15.května 2018
12.15
Švýcarsko-Francie
 
12.15
Finsko-USA
16.15
Bělorusko-Slovensko
 
16.15
Kanada-Německo
20.15
Rusko-Švédsko
 
20.15
Lotyšsko-Dánsko
 
čtvrtfinále
čtvrtek 17.května 2018
16.15
ČF1
 
16.15
ČF3
20.15
ČF2
 
20.15
ČF4
semifinále
sobota 19.května 2018
15.15
SF1
 
19.15
SF2
medailová utkání
neděle 20.května 2018
15.45
o bronz
 
20.15
finále
 
 
 
 
ROZDĚLENÍ DO SKUPIN MS 2018
Šestnáct účastníků MS je rozděleno do dvou skupin podle ŽEBŘÍČKU IIHF 2017.
číslo u vlajky ukazuje postavení týmu v žebříčku IIHF 2017
 
SKUPINA
Herning

1

4

5

8

9

12

14
(vým.)

16
SKUPINA
Kodaň

2

3

6

7

10

11
 
13
(vým.)
 
15
 
 
 
 

Nominace rozhodčích na MS
HLAVNÍ ROZHODČÍ
 
ČÁROVÍ ROZHODČÍ
Mark LEMELIN
 
Dmitrij GOLJAK
Brett IVERSON
 
Nathan VANOOSTEN
Oliver GOUIN
 
Dustin McCRANK
Jan HRIBIK
 
Miroslav LHOTSKÝ
Antonín JEŘÁBEK
 
René JENSEN
Aleksi RANTALA
 
Sakari SUOMINEN
Mikko KAUKOKARI
 
Hannu SORMUNEN
Gordon SCHUKIES
 
Lukas KOHLMÜLLER
Roman GOFMAN
 
Jon KILIAN
Konstantin OLENIN
 
Gleb LAZAREV
Tobias WEHRLI
 
Alexander OTMACHOV
Jozef KUBUŠ
 
Nicolas FLURI
Linus OHLUND
 
Peter ŠEFČÍK
Mikael SJOQVST
 
Andreas MALMQVIST
Stephen RENEAU
 
Brian OLIVIER
Timothy MAYER
 
Jake DAVIS
 
 
 
 
 

 
TABULKA SKUPINY KODAŇ
 
poř.
 
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
rozdíl
body
 
 
1
Švédsko
7
6
1
0
0
0
0
31-9
+22
20
 
 
2
Rusko
7
5
0
0
0
1
1
32-10
+22
16
 
 
3
Česko
7
3
2
1
0
0
1
27-15
+12
15
 
 
4
Švýcarsko
7
3
1
0
1
0
2
25-19
+6
12
 
 
5
Slovensko
7
3
0
0
0
2
2
19-20
-1
11
 
 
6
Francie
7
2
0
0
0
0
5
13-29
-16
6
 
 
7
Rakousko
7
1
0
0
0
1
5
13-30
-17
4
 
 
8
Bělorusko
7
0
0
0
0
0
7
8-36
-28
0
 
 
Bělorusko sestupuje do MS DIVIZE IA 2019.
 
 
 
pátek 4.5.2018
16:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
6453 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
39
02:34
 
10
04:52
střely na bránu
přesilovky min
Košečkin (Šestjorkin)
Gavrikov, Kiselevič - Kaprizov, Dacjuk, Dadonov
Nestěrov, Zajcev - Grigorenko, Anisimov, Bučněvič
Jakovlev, Trjamkin - Mamin, Andronov, Šalunov
Chafizullin - Barabanov, Kablukov, Michejev
7:0
Hardy (Quemener)
Chakiachvili, Manavian - Claireaux, S.da Costa, Fleury
Gallet, Hecquefeuille - Treille, Guttig, T. da Costa
Raux, Janil - Lampérier, Texier, Rech
Leclerc, Ritz, Perret, Douay
nejlepší hráč utkání: Kirill Kaprizov
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Jordan Perret
Branky, tresty a dění:
 
3:0
1:0
3:0
 
Branky, tresty a dění:
07:08
08:18
10:22
15:28
29:10
37:59
42:36
44:50
57:13
58:41
EQ
P1
EQ
2 min
2 min
EQ
EQ
P1
P1
2 min
Kaprizov (Dadonov, Zajcev)
Bučněvič (Grigorenko, Nestěrov)
Dadonov (Kaprizov, Chafizullin)
Dacjuk (hákování)
Kiselevič (zdržování hry)
Kaprizov (Dacjuk, Zajcev)
Barabanov (Kiselevič, Kablukov)
Šalunov (Dacjuk, Chafizullin)
Anisimov (Nestěrov, Grigorenko)
Gavrikov (podražení)
 
07:47
40:00
43:51
56:09
59:33
2 min
výměna
2 min
2 min
2 min
Raux (podražení)
Florian Hardy <-> Ronan Quemener
Treille (vysoká hůl)
Gallet (zdržování hry)
Claireaux (hákování)
hlavní rozhodčí: JAN HRIBIK (CZE), MIKAEL SJÖQVSIT (SWE)
čároví rozhodčí: PETER ŠEFČÍK (SVK), SAKARI SUOMINEN (FIN)
                                       
 
pátek 4.5.2018
20:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
10 884 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
36
04:00
 
27
08:00
střely na bránu
přesilovky min
Hellberg (Nilsson)
Lindholm, J.Klingberg-Janmark, Zibanejad, Rakell
Ekman-Larsson, A.Larsson- Nyquist, Backlund, Pettersson
Gustafsson, Wikstrand- de la Rose, J.Larsson, Pääjärvi
Everberg, Kempe, Andersson
5:0
Kulbakov (34.Karnauchov)
Lysovec, Chenkel- Linglet, Šarangovič, Pavlovič
Korobov, Falkovskij- Platt, Kovyršin, Gavrus
Děnisov, Vorobej - Drozd, Kitarov, Demkov
Djukov, Ustiněnko -Suško, Razvadovskij, Matěruchyn
nejlepší hráč utkání: Mikael Backlund
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Alexander Pavlovič
Branky, tresty a dění:
 
2:0
2:0
1:0
 
Branky, tresty a dění:
09:17
09:45
14:04
23:49
28:26
31:37
33:45
37:00
56:11
EQ
EQ
2 min
EQ
2 min
2 min
EQ
2 min
EQ
Andersson (Kempe, Everberg)
Nyquist (J.Klingberg, Lindholm)
Janmark (vysoká hůl)
Janmark (Rakell, Zibanejad)
Kempe (hákování)
Rakell (krosček)
Rakell
Nyquist (vražení na hrazení)
Zibanejad (Janmark, Rakell)
 
21:21
33:45
47:48
2 min
výměna
2 min
Šarangovič (hákování)
Ivan Kulbakov <->Michail Karnauchov
Matěruchyn (hákování)
hlavní rozhodčí: MIKA KAUKOKARI (FIN), TOBIAS WEHRLI (SUI)
čároví rozhodčí: MIROSLAV LHOTSKÝ (CZE), DUSTIN MCCRANK (CAN)
                                       
 
sobota 5.5.2018
12:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
5019 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
41
06:00
 
19
09:00
střely na bránu
přesilovky min
Genoni (Berra)
Diaz, Müller - Hofmann, Niederreiter, Corvi
Kukan, Untersander - Andrighetto, Scherwey, Haas
Fick, Fora- Riat, Moser, Vermin
Genazzi - Baltisberger, Schäppi, Rod
3:2 pp
Starkbaum (Madlener)
Schumnig, Unterweger-Schneider, Ganahl, Hundertpfund
Ulmer, Heinrich - Lebler, Hofer, Komarek
Viveiros, Schlacher - Rauchenwald, Haudum, Zwerger
Strong, Altmann - Obrist, Woger, Spannring
nejlepší hráč utkání: Nino Niederreiter
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodl.
nejlepší hráč utkání: Bernhard Starkbaum
Branky, tresty a dění:
 
1:0
1:1
0:1
1:0
Branky, tresty a dění:
13:39
18:28
24:14
32:00
54:46
63:18
2 min
EQ
EQ
25 min
2 min
EQ
Švýcarsko (příliš mnoho hráčů na ledě)
Niederreiter (Corvi, Hofmann)
Haas (Scherwey, Müller)
Andrighetto (faul kolenem)
Hofmann (hákování)
Corvi (Niederreiter)
 
01:51
34:50
37:50
46:28
58:39
2 min
P1
2 min
EQ
2 min
Rauchenwald (hákování)
Zwerger (Rauchenwald, Haudum)
Woger (vražení na hrazení)
Ganahl (Schneider)
Woger (držení protihráče)
hlavní rozhodčí: KONSTANTIN OLENIN(RUS), MIKAEL SJÖQVIST(SWE)
čároví rozhodčí: DMITRIJ GOLJAK (BLR), GLEB LAZAREV (RUS)
                                       
 
sobota 5.5.2018
16:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
6529 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
30
13:05
 
40
05:01
střely na bránu
přesilovky min
Hardy (Quemener)
Manavian,Auvitu - Fleury, Rech, S. da Costa
Hecquefeuille, Chakiachvili - Guttig, S.Treille, T. da Costa
Gallet, Janil - Claireaux, Lampétier, Texier
Raux - Leclerc, Ritz, Douay, Perret
6:2
Kulbakov (14.Karnauchov)
Lysovec, Chenkel - Šarangovič, Pavlovič, Linglet
Falkovskij, Korobov - Gavrus, Platt, Kovyršin
Vorobej, Denisov - Demkov, Kitarov, Drozd
Djukov - Razvadovskij, Levša, Kislyj, Suško
nejlepší hráč utkání: Stéphane da Costa
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Alexander Pavlovič
Branky, tresty a dění:
 
2:1
1:0
3:1
 
Branky, tresty a dění:
03:33
13:33
19:30
38:42
39:31
42:17
47:57
50:08
52:15
53:44
57:56
EQ
EQ
2 min
EQ
2 min
P2
EQ
2 min
2 min
2 min
P1
Fleury (S. da Costa, Rech)
S. da Costa (Janil)
Texier (nedovolené bránění brankáři)
Lampérier (Claireaux, Hecquefeuille)
Fleury (podražení)
Manavian (S. da Costa, Fleury)
Guttig (Perret)
Texier (nedovolené bránění)
Claireaux (vražení na hrazení)
Fleury (vysoká hůl)
Perret (Leclerc, Hecquefeuille)
 
13:33
14:21
19:36
27:20
33:23
39:51
40:50
45:03
47:57
54:46
55:56
výměna
2 min
P1
2 min
2 min
2+2 min
2 min
2 min
T-O
P1
2 min
Ivan Kulbakov <-> Michajl Karnauchov
Vorobej (držení protihráče)
Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej)
Gavruš (hrubost)
Děnisov (hákování)
Razvadovskij (vysoká hůl)
Šarangovič (sekání)
Falkovskij (nedovolené bránění)
timeout
Vorobej (Platt, Korobov)
Šarangovič (nedovolené bránění branáři)
hlavní rozhodčí: OLIVER GOUIN (CAN), MARK LEMELIN (AUT)
čároví rozhodčí: NICOLAS FLURI (SUI), SAKARI SUOMINEN (FIN)
                                       
 
sobota 5.5.2018
20:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
12 490 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
42
04:51
 
17
01:31
střely na bránu
přesilovky min
Francouz (Rittich)
Gudas, Jordán - Hyka,  Faksa, Červenka
Moravčík, Sklenička - Jaškin, Nečas, Nestrašil
Šulák, Polášek - Kubalík, Plekanec, Řepík
Hronek - Horák, Kousal, Chytil
3:2 pp
Čiliak (Rybár)
Sekera, Čajkovský - Jurčo, Nagy, Krištof
Ďaloga, Graňák - Mikúš, Haščák, Bakoš
Jánošík, Jaroš - Buc, Bondra, Svitana
Fehérváryy - Cingel, Skalický, Marcinko
nejlepší hráč utkání: Dominik Kubalík
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodl.
nejlepší hráč utkání: Marek Čiliak
Branky, tresty a dění:
 
0:1
1:1
1:0
1:0
Branky, tresty a dění:
07:29
18:55
21:04
24:53
57:15 -
57:32 -
58:43
59:50
62:09
2 min
2 min
EQ
2 min
- 57:21
- 59:50
timeout
EQ, EA
EQ
Gudas (nedovolené bránění)
Jaškin (sekání)
Kubalík (Nestrašil, Jaškin)
Jaškin (vražení na hrazení)
hra bez brankáře s extra útočníkem - EA
hra bez brankáře s extra útočníkem - EA
oddechový čas
Nečas (Kubalík)
Jaškin (Polášek, Nestrašil)
 
07:33
18:04
25:29
32:01
46:59
48:58
P1
2 min
P1
2 min
timeout
2 min
Krištof (Sekera, Nagy)
Nagy (faul kolenem)
Sekera (Nagy)
Čajkovský (nedovolené bránění)
oddechový čas
Ďaloga (držení protihráče)
hlavní rozhodčí: MIKKO KAUKOKARI (FIN), TIMOTHY MAYER (USA)
čároví rozhodčí: ANDREAS MÄLMQVIST (SWE), DUSTIN MCCRANK (CAN)
                                       
 
neděle 6.5.2018
12:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
9502 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
18
02:00
 
41
02:00
střely na bránu
přesilovky min
Madlener (Kickert)
Schumnig, Unterweger - Schneider, Hudertpfund, Ganahl
Heinrich, Ulmer - Hofer, Lebler, Komarek
Schlacher, Viveiros - Woger, Zwerger, Rauchenwald
Peter, Altmann - Obrist, Spannring
0:7
Košečkin (41.Šestjorkin)
Gavrikov, Kiselevič - Kaprizov, Dadonov, Dacjuk
Nestěrov, Zajcev - Anisimov, Bučněvič, Grigorenko
Jakovlev - Andronov, Šalunov, Mamin
Chafizullin, Trjamkin - Kablukov, Barabanov, Michejev
nejlepší hráč utkání: Peter Schneider
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Michajl Grigorenko
Branky, tresty a dění:
 
0:3
0:3
0:1
 
Branky, tresty a dění:
46:08
2 min
Lebler (vysoká hůl)
 
09:34
11:42
13:19
23:52
29:07
30:21
37:58
40:00
53:55
EQ
EQ
EQ
EQ
EQ
2 min
EQ
výměna
EQ
Grigorenko
Anisimov (Bučněvič)
Barabanov (Michejev, Jakovlev)
Grigorenko (Anisimov)
Kaprizov (Dacjuk, Dadonov)
Nestěrov (sekání)
Mamin (Kaprizov)
Vasilij Košečkin <-> Ilja Šestjorkin
Michejev
hlavní rozhodčí: TIMOTHY MAYER (USA), TOBIAS WEHRLI (SUI)
čároví rozhodčí: MIROSLAV LHOTSKÝ (CZE), PETER ŠEFČÍK (SVK)
                                       
 
neděle 6.5.2018
16:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
12 490 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
27
04:31
 
10
06:31
střely na bránu
přesilovky min
Hellberg (A.Nilsson)
A.Larsson, Ekman-Larsson - Rakell, Janmark, Zibanejad
Lindholm, J.Klingberg - Backlund, Nyquist, Pettersson
Gustafsson, Wikstrand - de la Rose, Pääjärvi, Larsson
Kempe, Everberg, Andersson
3:2
Rittich (Francouz)
Gudas, Jordán - Hyka, Faksa, Červenka
Moravčík, Sklenička - Nestrašil, Plekanec, Jaškin
Šulák, Polášek - Řepík, Horák, Kubalík
Hronek - Chytil, Kousal
nejlepší hráč utkání: Rickard Rakell
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: David Rittich
Branky, tresty a dění:
 
2:0
0:1
1:1
 
Branky, tresty a dění:
04:49
07:13
26:51
31:13
33:04
43:11
47:51
48:25
55:06
EQ
P1
2 min
2 min
2 min
EQ
2 min
2 min
2 min
Rakell (Janmark, Lindholm)
Janmark (Rakell)
Backlund (podražení)
Andersson (podražení)
Lindholm (krosček)
Zibanejad (Rakell)
Gustafsson (krosček)
Ekman-Larsson (sekání)
Pääjärvi (podražení)
 
06:42
24:16
33:10
36:00
47:51
48:25
55:46
58:45-
59:14
2 min
2 min
P2
2 min
2 min
2 min
P1
- 60:00
timeout
Moravčík (nedovolené bránění)
Šulák (krosček)
Hronek (Červenka, Hyka)
Hyka (hákování)
Jaškin (krosček)
Gudas (hrubost)
Hyka (Faksa)
hra bez brankáře s extra útočníkem - EA
oddechový čas
hlavní rozhodčí: MARK LEMELIN (AUT), KONSTANTIN OLENIN (RUS)
čároví rozhodčí: NICOLAS FLURI (SUI), DMITRIJ GOLJAK (BLR)
                                       
 
neděle 6.5.2018
20:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
10 915 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
25
04:00
 
26
05:04
střely na bránu
přesilovky min
Čiliak (Rybár)
Sekera, Čajkovský - Jurčo, Nagy, Krištof
Ďaloga, Graňák - Mikúš, Bakoš, Haščák
Jaroš, Janošík - Bondra, Svitana, Buc
Fehérváry - Cingel, Marcinko, Skalický
0:2
Berra (Genoni)
Diaz, Müller - Niederreiter, Hofmann, Corvi
Untersander, Kukan - Riat, Vermin, Moser
Fora, Frick - Rod, Haas, Scherwey
Genazzi - Baltisberger, Schäppi
nejlepší hráč utkání: Andrej Sekera
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Reto Berra
Branky, tresty a dění:
 
0:1
0:1
0:0
 
Branky, tresty a dění:
16:25
23:19
24:23
57:40-
59:12-
2 min
2 min
2 min
- 58:20
- 60:00
Slovensko (příliš mnoho hráčů na ledě)
Fehérváry (držení protihráče)
Čajkovský (podražení)
hra bez brankáře s extra útočníkem - EA
hra bez brankáře s extra útočníkem - EA
 
11:06
19:50
20:22
26:59
34:50
EQ
2 min
O1
2 min
timeout
Scherwey (Diaz, Müller)
Diaz (držení protihráče)
Müller (Scherwey)
Schäppi (hákování)
oddechový čas
hlavní rozhodčí: OLIVER GOUIN (CAN), JAN HRIBIK (CZE)
čároví rozhodčí: GLEB LAZAREV (RUS), ANDREAS MÄLMQIVST (SWE)
                                       
 
pondělí 7.5.2018
16:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
6 360 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
18
02:00
 
27
02:56
střely na bránu
přesilovky min
Trus (Karnauchov)
Lysovec, Chenkel - Drozd, Matěruchyn, Kitarov
Korobov, Vorobej - Platt, Šarangovič, Linglet
Děnisov, Djukov - Razvadovskij, Děmkov, Gavrus
Ustiněnko, Falkovskij - Suško, Pavlovič, Kovyršin
0:6
Šestjorkin (Košečkin)
Gavrikov, Kiselevič - Kaprizov, Dadonov, Dacjuk
Nestěrov, Zajcev - Anisimov, Bučněvič, Grigorenko
Jakovlev -Andronov, Michejev, Mamin
Chafizullin, Trjamkin - Kablukov, Barabanov, Šalunov
nejlepší hráč utkání: Jegor Šarangovič
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Pavel Dacjuk
Branky, tresty a dění:
 
0:1
0:3
0:2
 
Branky, tresty a dění:
10:49
38:30
2 min
2 min
Falkovskij (držení protihráče)
Děnisov (podražení)
 
05:27
25:55
29:25
39:26
45:16
47:37
52:39
EQ
EQ
EQ
P1
EQ
EQ
2 min
Dacjuk (Dadonov)
Šalunov (Barabanov, Kablukov)
Kablukov (Barabanov, Trjamkin)
Dacjuk (Chafizullin, Šalunov)
Mamin (Zajcev)
Kaprizov (Dacjuk, Dadonov)
Chafizullin (držení protihráče)
hlavní rozhodčí: MIKKO KAUKOKARI (FIN), MIKAEL SJÖQVIST (SWE)
čároví rozhodčí: MIROSLAV LHOTSKÝ (CZE), DUSTIN MCCRANK (CAN)
                                       
 
pondělí 7.5.2018
20:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
7 218 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
35
11:45
 
14
04:00
střely na bránu
přesilovky min
Nilsson (Hellberg)
A.Larsson, Ekman-Larsson - Zibanejad, Rakell, Janmark
Lindholm, J.Klingber - Backlund, Nyquist, Pettersson
Gustafsson, Wikstrand - Everberg, Kempe, Andersson
J.Larsson, de la Rose, Pääjärvi
4:0
Quemener (Ylönen)
Manavian, Gallet - Rech, Fleury, S. da Costa
Hecquefeuile, Chakiachvili - T.da Costa, Treille, Guttig
Raux, Thiry - Claireaux, Douay, Texier
Bouvet, Leclerc, Ritz, Perret
nejlepší hráč utkání: Anders Nilsson
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Antonin Manavian
Branky, tresty a dění:
 
2:0
1:0
1:0
 
Branky, tresty a dění:
00:24
05:54
12:24
27:51
33:16
33:16
48:36
48:36
55:40
59:08
EQ
P1
2 min
EQ
2 min
2 min
2 min
2 min
P1
2 min
Rakell (Larsson, Janmark)
Backlund (Pettersson, Lindholm)
Andersson (hákování)
Ekman-Larsson (A.Larsson, Kempe)
A.Larsson (hrubost)
Pääjärvi (hrubost)
Janmark (sekání)
Janmark (hrubost)
Pettersson (J.Klingberg, Ekman-Larsson)
Klingberg (hrubost)
 
04:08
07:04
09:19
18:46
33:16
33:16
43:32
48:36
54:09
59:08
59:08
59:32
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
2 min
Douay (vysoká hůl)
Gallet (nedovolené bránění)
Perret (hákování)
Chakiachvili (zdržování hry)
Ritz (držení protihráče)
Leclerc (hrubost)
Chakiachvili (podražení)
Texier (hrubost)
Francie (příliš mnoho hráčů na ledě)
Leclerc (vysoká hůl)
Leclerc (hrubost)
Douay (sekání)
hlavní rozhodčí: JAN HRIBIK (CZE), TOBIAS WEHRLI (SUI)
čároví rozhodčí: PETER ŠEFČÍK (SVK), SAKARI SUOMINEN (FIN)
                                       
 
úterý 8.5.2018
16:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
6 094 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
22
02:05
 
30
06:05
střely na bránu
přesilovky min
Starkbaum (Madlener)
Schumnig, Unterweger-Schneider, Hundetpfund, Ganahl
Ulmer, Viveiros - Lebler, Raffl, Hofer
Heinrich, Schlacher - Haudum, Komarek, Zwerger
Peter, Altmann - Obrist, Rauchenwald, Spannring
2:4
Rybár (Godla)
Sekera, Čajkovský - Nagy, Krištof, Jurčo
Ďaloga, Graňák - Haščák, Hovorka, Ďaloga
Jaroš, Fehérváry - Bondra, Buc, Svitana
Grman, Jánošík - Kudrna, Cingel, Marcinko
nejlepší hráč utkání: Patrick Spannring
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
nejlepší hráč utkání: Christián Jaroš
Branky, tresty a dění:
 
1:1
0:2
1:1
 
Branky, tresty a dění:
01:33
19:55
25:23
41:43
43:23
50:21
58:35-
58:40
EQ
2 min
2 min
EQ
2 min
2 min
 -59:29
timeout
Lebler (Hofer)
Haudum (podražení)
Rauchenwald (vyoská hůl)
Schneider (Raffl)
Unterwege (sekání)
Rakousko (příliš mnoho hráčů na ledě)
hra bez brankáře s extra útočníkem - EA
oddechový čas
 
04:13
20:00
22:13
29:00
32:02
59:29
EQ
2 min
EQ
EQ
2 min
EQ,ENG
Haščák (Hovorka, Ďaloga)
Jurčo (sekání)
Jurčo (Nagy, Fehérváry)
Jaroš (Fehérváry, Svitana)
Krišof (držení protihráče)
Krištof
hlavní rozhodčí: BRETT IVERSON (CAN), MIKAEL SJÖQVIST (SWE)
čároví rozhodčí: NICOLAS FLURI (SUI), ANDREAS MALMQVIST (SWE)
                                       
 
úterý 8.5.2018
20:15 SELČ
Royal Arena, Kodaň - DEN
6 226 diváků
střely na bránu
přesilovky min.
28
08:07
 
29
13:07
střely na bránu
přesilovky min
Francouz (Rittich)
Gudas, Moravčík - Řepík, Kubalík, Plekanec
Hronek, Šulák - Hyka, Faksa, Červenka
Sklenička, Jordán - Nestrašil, Nečas, Jaškin
Krejčík, Polášek - Chytil , Horák, Kousal
5:4 sn
Genoni (Berra)
Diaz, Müller - Andrighetto, Niederretiter, Corvi
Untersander, Kukan -  Haas, Hofmann, Baltisberger
Fora, Frick - Riat, Moser, Vermin
Genazzi - Rod, Schäppi, Scherwey
nejlepší hráč utkání: Dominik Kubalík
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodl.
nájezdy
nejlepší hráč utkání: Nino Niederreiter
Branky, tresty a dění:
1:1
3:3
0:0
0:0
1:0
Branky, tresty a dění:
06:17
10:35
10:35
11:51
12:19
16:21
19:32
22:16
24:09
25:56
27:43
30:25
34:26
34:51
34:51
51:23
51:23